Firma Dvořák spolupracující s pražským provozovatelem hotelů firmou Orea Hotels se do městského poptávkového řízení po investorovi přístavby hotelové části Větruše přihlásila jako jediná. Zastupitelé jí už schválili i prodej potřebných pozemků pro tuto stavbu, a to za 1,4 milionu korun.
„Všechna usnesení jsme zrušili. A smlouvy ještě podepsány nebyly,“ uvedl náměstek primátora Jan Řeřicha.

Rozhodnutí radních odůvodnil tím, že trojstranná jednání se komplikovala. Každá ze stran měla nějaké podmínky, existovala už řada dodatků a vše se zamotávalo.

Podle primátora Jana Kubaty to nijak neohrozí lanovku z centra Ústí na Větruši.

Lanovka by měla vést od obchodně zábavního centra Forum, které společnost Multi Development plánuje postavit kolem kostela se šikmou věží v centru města. A s výstupní stanicí se počítalo právě u hotelu na Větruši. Město také jednalo s investory obou staveb o spolufinancování lanovky.

Právě výše částky, jak potvrdil Řeřicha, byla jedním z bodů, na kterém se město se zájemcem o hotel na Větruši nemohlo sjednotit.

„Ale na ukončení jednání i na tom, že vypíšeme nové řízení s konkrétními podmínkami, jsme se s ním dohodli v dobrém,“ ujistil náměstek primátora. Poznamenal, že firma Dvořák je připravena podat novou nabídku.

„Ale mohou se přihlásit i další zájemci a my budeme moci vybrat toto nejlepšího,“ dodal Řeřicha.

O vyhlášení nové soutěže rozhodnou v září městští zastupitelé. Zcela jistě nezmění podmínku, že přístavba hotelu musí být řešena v podobném duchu jako stávající objekt na Větruši, Tak, aby zůstal zachován historický ráz této ústecké dominanty.

Ta v minulých letech prošla celkovou rekonstrukcí, město do ní investovalo zhruba 130 milionů korun. Vedle vyhlídkové věže a restauračního objektu jsou zde turistům k dispozici dvě bludiště, zrcadlové i přírodní a rekreačně sportovní areál s tenisovými kurty, víceúčelovým a dětským hřištěm.

Od letošního června se sem mohou dopravit turistickým autobusem, který pendluje mezi centrem Ústí, krásnobřezenskou zoologickou zahradaou a

Větruší.Jeho provoz dotuje město Ústí.

Další dopravní možností a také velkou atrakcí má být chystaná lanovka.

„Její stavba už není na stavbě hotelu závislá. Jeho neúspěch by tedy lanovku nijak neohrozil. Jediné, co by ji ohrozit mohlo, je to, že bychom na ni nedostali z Evropské unie dotaci. Ale to se, doufám, nestane. Projekt je kvalitní, zařadili jsme jej do připravovaného integrovaného plánu rozvoje města,“ uvedl Kubata.

S výstupní stanicí lanovky už město nepočítá u parkoviště hotelu, ale na spodní terase pod dnešním objektem. Budeřešena bezbariérové, aby ji mohli bezproblémově využívat i handicapované turisté.