„Hořely mi vlasy i oblečení. Válel jsem se po zemi a nakonec se mi podařilo plameny uhasit,“ vylíčil Klecár a ukázal následek – zjizvené ruce.

„Incident se stal už před půldruhým měsícem, ale on se s tím svěřil až teď. Myslím, že by se o tom mělo vědět. V Praze se takové věci děly už dříve a obávám se, že to teď mohlo přijít k nám.

V Ústí v minulosti žádný útok proti bezdomovcům nepamatuji, toto je první,“ tvrdí Nevena Černohorská, ředitelka ústeckého Červeného kříže, kam Klecár čas od času chodí pro jídlo nebo ošacení.

Bezdomovec uvedl, že to policii nehlásil, protože by mu určitě nevěřila. „Řekli by, že jsem si to udělal sám a stejně by s tím nic neudělali. Já jsem navíc útočníka neviděl, zahlédl jsem jen nějaký mizející stín,“ vysvětlil Klecár.

Podle něj nemůže jít o nic osobního, žádné spory s nikým nemá. Je spíše samotář.

„Znám ho dobře, byl to náš první klient. Nikdy nikomu neublížil. Ani když se napije nebo vezme drogu, agresivní není,“ ujistila Černohorská.

Muž dál přespává venku. Přiznává ale, že se teď už trochu bojí. Na zaplacení lůžka na ubytovně však dle svých slov nemá, přestože bere invalidní důchod. „Všechno mi shořelo,“ stěžuje si.