Město zvažuje, že v budoucnu by mohlo zájemcům nabídnout dopravu i za dalšími cíli nebo pamětihodnostmi.

Linka číslo 20, cyklobus, nyní o prázdninách vyjíždí čtyřikrát týdně: v úterý, ve čtvrtek, v sobotu a v neděli. Třicítka, turistický autobus, jezdí v pátek odpoledne a o víkendu. Město Ústí, které jejich provoz dotuje, si nyní nechalo zpracovat statistiku, aby zjistilo, jak jsou využívané. Podle výsledku rozhodne o dalším provozu.

Ústečané, kteří uvedené linky využívají, jsou s nimi spokojeni. „Než se proplétat mezi auty po Ústí, to raději vyjedu s kolem do přírody. Vzhledem k tomu, že mám měsíční průkazku, tak se mi to i hodně vyplatí. Jezdím na Adolfov skoro každý víkend,“ pochvaluje si ústecký vyznavač cykloturistiky Zdeněk

Chramosta. Dodal, že akorát musí myslet na to, aby přišel na zastávku brzy, protože tu někdy bývá dost nával.

Manželé Koráňovi z Cvikova, kteří přivezli do Ústí děti k babičce na prázdniny, minulý pátek odpoledne s nimi vyrazili na Větruši. „Překvapilo nás, že autobus byl poloprázdný,“ divila se Kamila Koráňová.

Náměstek primátora Jan Řeřicha uvedl, že tento spoj se zřejmě mezi lidmi ještě tolik nevžil. Je v provozu první rok, od června. „Ale mírný nárůst oproti začátku jsme zaznamenali,“ řekl.

Podle dalšího náměstka primátora Arno Fišery bude další osud těchto autobusů záviset na dosažených číslech. „Ale i při nižší obsazenosti bych je nerad rušil,“ řekl.

Oba náměstci se shodují, že při zájmu Ústečanů by mohly vyjíždět i další speciální spoje. Například do Tisé či na střekovský hrad. „Nebo třeba na zdymadla v době, kdy by se tady konaly prohlídky, které bývají dost navštěvované,“ dodal Řeřicha.