„To je nějaký blábol. Letadlo ve vzduchu například vyprodukuje 60 decibelů. Takové auto na silnici i 80. Navíc máme letecké koridory v minimální hladině 300 metrů nad zemí. Navíc si ještě u nás nikdo na hluk nestěžoval, ani nám nic nepřišlo od úřadů,?“ bránil se Vršecký.

Podle Olgy Zbuzkové z krajské hygienické stanice není to všebořické klasickým dopravním letištěm. Také je od obytné zóny daleko. „V rámci projekční přípravy na letiště byla také vypracována hluková studie, která dokládala dodržení všech hlukových limitů,“ řekla Zbuzková.

Osloveným místním obyvatelům letadla také nevadí. Spíš si myslí, že letiště zvyšuje atraktivitu Ústí a líbí se jim letecké dny. „Já vůbec letadla nevnímám. On si tady někdo stěžuje na hluk,“ ptal se Břetislav Mach. „Tak to nevím, kde bydlí. Tady nic není slyšet. Řekl bych, že chce letišti jen uškodit,“ řekl.

„Asi si někdo vyřizuje osobní účty. Letadla jsou super. To mi spíš vadí ten kravál od aut ze silnice. Je to od té doby, co tu postavili supermarkety, nesnesitelné,“ shrnul všechny odpovědi Petr Nováček.