Spekuluje se o malém počtu trolejbusů nebo o nedostatku řidičů, kteří mají oprávnění na řízení trolejbusů. Například před týdnem jezdil místo trolejbusu autobus na jedné lince, tento týden pak v úterý dokonce tři autobusy na linkách číslo 55, 57 a 62.

„V neděli 12. srpna došlo k nahrazení jednoho kurzu trolejbusové linky autobusem. Příčinou bylo nenastoupení řidiče trolejbusu z důvodu nemoci,“ uvedl vedoucí střediska řízení dopravy DP Milan Šlejtr. V záloze už nebyl žádný jiný řidič s příslušným řidičským oprávněním.

Bude dostatek trolejbusů a řidičů na obsazení trolejbusů na Střekov? DP prý má dostatečný vozový park trolejbusů pro zajištění dopravní obslužnosti nové trolejbusové trati.

Šlejtr ale připustil, že počet řidičů není optimální. „Momentální skutečnost je taková, že má dopravní podnik v současnosti nedostatek řidičů, který je daný zejména vysokou nemocností na trolejbusovém i autobusovém středisku.“

Pravdou je, že pro doplnění stavu probíhá nábor nových řidičů. Snahou DP je i nadále podle Šlejtra zajistit řidiče na všechny linky MHD.

Vážení cestující i řidiči! Svěřte se nám se svými zkušenostmi! Napište do diskuse, jak vidíte Vy tento problém. Bojíte se, že jednou nevyjede ani Vás spoj?