„Radní na návrh primátora Jana Kubaty jednomyslně schválili poskytnutí 50 tisíc korun Dětskému domovu na Střekově na nákup nového nábytku,“ uvedl tiskový mluvčí města Milan Knotek.

Podle primátora města Ústí nad Labem Jana Kubaty dětský domov ani Ústecký kraj, který je zřizovatelem tohoto zařízení, nemají nyní finanční prostředky pro pořízení nábytku do zrekonstruovaných prostor.

„Ve středu jsem byl v dětském domově na návštěvě a po pohledu na starý nábytek, často zjevně za hranicí životnosti, jsem slíbil paní ředitelce Kristlové finanční pomoc. Doufám, že se stejně zachovají i případní sponzoři,“ řekl Kubata.

Finanční pomoc 20 tisíc korun obdrží dětský domov i od střekovského městského obvodu. „Když jsem do dětského domova přišel, tak jsem v první řadě vzal velké čokolády. A když jsem viděl ty krásné pokoje, kde ovšem leckdy i postele chyběly, tak jsme se na úřadě rozhodli, že jim ty peníze poskytneme,“ uvedl starosta střekovského obvodu Vlastimil Žáček.

„Ještě chci jednat s odboráři ze Setuzy, aby nám s tím pomohli. Chápu totiž, že sponzorů je dost málo,“ dodal.

Jedna z pedagogických pracovnic domova Lenka Mašátová uvedla, že mají z této pomoci velkou radost.

„Ani jsme v to nedoufali a jsme za to moc vděční. Určitě to použijeme na vybavení dětských pokojíčků. Zrovna před pár dny přišel pán a nabídl nám vybavení pokojů na míru s hodně výraznými slevami. Musím poděkovat panu Žáčkovi, který nám pomáhal ještě v době, kdy nebyl starostou,“ dodala Mašátová.