VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj odmítá pochybení v soutěži na DD

STŘEKOV - Kraj tvrdí, že se soutěží na rekonstrukci dětského domova ve střekovské Truhlářově ulici je vše v pořádku. Ke střetu zájmu prý nedošlo a březnové datum na rozpočtu vítězné firmy Ravel, zaslané do soutěže, vyhlášené až v dubnu a realizované od konce května, zde zůstalo omylem.

30.8.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: profimedia.cz

„Kužel by mohl být označen za osobu podjatou pouze tehdy, kdyby se podílel na zpracování nabídek některé z firem, jež se o veřejnou zakázku ucházely,“ uvedl František Janačík z kanceláře hejtmana.

„To se však nestalo, firma Varia pouze zpracovala projektovou dokumentaci k investiční akci na majetku kraje.“

Janačík dále uvedl, že zpracování projektové dokumentace a následnou nabídku na realizaci stavebních prací podle projektu lze označit za úkony, jež spolu nijak nesouvisí. „Nelze tudíž o podjatosti pana Kužela hovořit. Přítomnost projektanta v komisi pro hodnocení nabídek je v této souvislosti naopak pro kraj výhodou,“ řekl a dodal, že je to běžná praxe, jež zákonu neodporuje.

Co se týká březnového data na rozpočtu pro soutěž, vyhlášenou až v dubnu, společnost Ravel dle Janačíka prý měla, stejně jako ostatní firmy, oslovené v souvislosti s dětským domovem, k dispozici elektronický formulář pro doplnění svých nabídek.

„Tedy výkaz výměr v elektronické podobě, což je položkový rozpis prací bez uvedených cen, ty do něj uchazeči doplní v rámci své nabídky,“ vysvětloval Janačík. „Výkaz výměr je povinnou součástí zadávací projektové dokumentace. Výkaz výměr byl vyhotoven a předán krajskému úřadu v březnu roku 2005.“

Firma Ravel jej měla získat, tak jako další účastníci soutěže, zakoupením projektové dokumentace, zpracované včetně tohoto výměru, firmou Varia, 2. června 2005. „Krajský úřad Ústeckého kraje neposkytl firmě Ravel rozpočet ani výkaz výměr této akce před oznámením o vyhlášení této veřejné soutěže,“ uvedl Janačík.

Podle něj je ale možné, že firma Ravel v nabídce odevzdané Ústeckému kraji ve výkazu výměr ponechala datum, které dokument již obsahoval.

„To znamená datum zpracování projektové dokumentace,“ dodal Janačík.

30.8.2007
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kontroverzní stavba v Růžové by měla být hotová na jaře.
11

FOTO: Kontroverzní vyhlídková věž v Růžové rozděluje společnost

Záchranář Petr Hakl

Lidé netuší, jaké jsou zásady první pomoci, říká záchranář horské služby

Jez na Labi je blíž výstavbě

Povodí Labe - Vláda přijala koncepci vodní dopravy, která počítá s plavebním stupněm v Děčíně.

Tolik nerostů pohromadě v Ústí už asi neuvidíte, říká geoložka Zuzana Vařilová

Ústí nad Labem /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Až do 25. března lze navštívit expozici Minerály Českého středohoří v ústeckém muzeu. Podle kurátorky výstavy Zuzany Vařilové jsou k vidění ukázky vzácných minerálů z lokalit, které dnes již neexistují, ale i nejčerstvější nálezy. 

FOTO, ANKETA: Senioři chtějí cestovat po Ústeckém kraji zadarmo

Ústecký kraj - Neplatit jízdné ve vlaku, autobusu a současně také v městské hromadné dopravě by chtěli důchodci na severu Čech. Nápad rady seniorů by přišel kraj zhruba na 100 milionů ročně. 

Bývalá geodetka Radka Tkačíková provází Čechy v Himálajích

Ústí nad Labem - Pokud bych měl popisovat všechny sportovní aktivity rodačky z Harrachova, zabralo by to celou stránku. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>