„Projekt už je poměrně dost rozpracovaný. Školy, se kterými jsme jednali, nám již zaslaly i své návrhy kalkulací, tedy kolik by to stálo. Prozatím je vše na dobré cestě,“ vysvětlil mluvčí úřadu Jaroslav Lejček.

Kurz by podle Lejčka měl trvat 3 měsíce. „Uchazeči o zaměstnání by si na něm doplnili a obnovili základní vzdělání. Tak by se, kromě zvyšování gramotnosti, mohli připravit na klasický rekvalifikační kurz, který by jinak právě kvůli své nízké gramotnosti nezvládli.“

Tento nový kurz by měl také nezaměstnané motivovat a vrátit jim chuť si zvyšovat kvalifikaci.

„Připravujeme vlastně dva druhy těchto kurzů. První na úrovni základních škol, druhý na úrovni vyučení. Snad všechno dobře dopadne,“ dodal Lejček.

Celkem za finanční účasti úřadu práce pracovalo k 31. srpnu u různých zaměstnavatelů v rámci aktivní politiky zaměstnanosti 1131 osob.
„Tím jsou myšleny veřejně prospěšné práce, společensky účelná pracovní místa zřízená a vyhrazená, chráněné dílny a chráněná pracovní místa, odborná praxe absolventů včetně absolventů v rozpočtových organizacích,“ uvedl Michal Tuček z oddělení analýz a statistiky ústeckého úřadu práce.

„Úřad vyplácí například překlenovací příspěvek, příspěvek na dopravu, příspěvek na zapracování, cílené programy a podobně,“ vysvětlil Tuček.

„V rekvalifikačních kurzech organizovaných naším úřadem bylo ke stejnému datu aktivně účastno 57 uchazečů. V průběhu měsíce rekvalifikaci ukončilo 19 uchazečů, z toho 16 úspěšně,“ pokračoval Tuček. „Dále platíme poradenství v rámci projektů Evropských strukturálních fondů pro 346 uchazečů.“