Vše začalo o rok předtím, kdy zastupitelé Severní Terasy rozhodli o prodeji nedokončené stavby firmě PK Real, a to za 40 milionů korun.

Na účet města ale dorazilo jen 19,5 milionu. Polák tvrdí, že než po smrti německého společníka firmy stihl poslat zbývající část, město se začalo domáhat objektu zpět. To ale oponuje, že jej chtělo až poté, co se další platby nedočkalo.

V roce 1996 se případ ocitl u soudu. Ten pak před 4 lety poprvé rozhodl o neplatnosti prodeje a za další 2 potvrdil jako vlastníka město. Polák se ale odvolal.

„Vadilo mi, že soud zároveň jasně neřekl, že město mi má vrátit zaplacené prostředky,“ vysvětlil. To ale soud neřešil ani teď, protože případ rozdělil na dvě části a ta druhá ještě na pořad jednání nepřišla.

Primátor Ústí Jan Kubata uvedl, že by byl hrozně rád, kdyby věc tímto už skončila, aby město mohlo konečně se zchátralou a nebezpečnou stavbou něco udělat.

„Když se dohodneme na vyrovnání, může věc skončit,“ nabízí Polák. Jenomže chce kolem 17 milionů korun s tím, že víc vstřícný být nemůže.

„Naše dřívější nabídka zněla na 10 milionů a vůbec si nejsem jist, že by to dnes zastupitelé schválili, když je už ze stavby ruina,“ řekl Kubata. Pokud se obě strany nedohodnou, věc se potáhne dál.