Podle opozice je projekt zbytečně megalomanský. „Stačilo by zrevitalizovat jen samotný areál,“ uvedla Miloslava Válková (SZSP). Připomněla, že v minulém volebním období radnice často řešila stížnosti lidí na hluk ze zdejší restaurace. „A hluk ze sportoviště situovaného v těsné blízkosti sídliště bude mnohem větší,“ varovala. Koalice namítala, že na velké centrum má jednak schválenou dotaci na projektovou dokumentaci od magistrátu, jednak šanci, že získá evropskou dotaci. „Na projekt v menším měřítku bychom nedostali nic,“ tvrdil Petr Ryšavý (ODS).

Volnočasové centrum se má skládat ze dvou částí, zpoplatněné a volně přístupné. Za poplatek by byly beachvolejbalové hřiště a tenisové kurty. Zdarma by zájemci mohli využívat skatepark, pingpongové stoly, lanové centrum a dráhu pro jízdu na kole nebo in–line bruslích.

Toto je vize koaličního vedení obvodu, opozice ale prosadila, aby si k tomu mohli říct své i místní obyvatelé.

„Právě připravujeme další číslo obvodního zpravodaje. Vyzveme v něm obyvatele k veřejné diskusi na téma, co by zde chtěli mít,“ slíbila místostarostka Neštěmic Jana Pauerová (ČSSD). Nevyloučila, že se ozvou i hlasy pro obnovu koupaliště.

To bylo funkční do povodní 2002. Od té doby značně zchátrálo a protože není oplocené, hrozí zde i nebezpečí úrazu.

„Jenomže na likvidaci bazénů bychom potřebovali kolem 2 milionů korun,“ řekla Pauerová s tím, že nasypat takové peníze do dvou děr jim přišlo líto.

Právě proto se zrodil projekt volnočasového centra. Obvod si navíc od něj slibuje, že by mohlo zlepšit neutěšenou situaci v této lokalitě.

Je zde zaznamenávána zvýšená kriminalita a výtržnictví u mladistvých. „A i podle zástupců obou policií, státní i městské, by právě nabídka vhodných volnočasových aktivit mohla takové negativní projevy snížit,“ řekla Pauerová s tím, že mladí v Mojžíři zatím moc příležitostí ke smysluplnému vyžití nemají.

Nový areál vyroste nejenom na městských pozemcích. A to byla další a ještě zásadnější věc sporu mezi koaličními a opozičními zastupiteli.

Koalice chtěla získat potřebné soukromé pozemky navazující na areál bývalého koupaliště směnou za městské. Soukromníkovi obvod nabídl část parcel v Krásném Březně a část v Neštěmicích pod lokalitou Tři kříže. A právě ta druhá nabídka opoziční zastupitele vytočila.

„To bude v budoucnu velmi lukrativní stavební lokalita. Soukromník pak na našich pozemcích pěkně vydělá,“ tvrdil Pavel Vodseďálek (KSČM). A vyjádřil podezření, že je to tak záměrně připraveno. „Až bude draze prodávat, co od města levně nabyl, tak podám na ty zastupitele, kteří pro to zvedli ruku, trestní oznámení,“ rozhořčoval se Vodseďálek.

Ale i v tomto bodě se nakonec obě strany domluvily. Koalice ustoupila od směny a kývla na to, že potřebné soukromé pozemky obvod odkoupí, přijde jej to téměř na tři miliony korun.

„Směnou jsme tyto prostředky chtěli obvodu ušetřit, jiné pohnutky v tom nebyly,“ ujistil Ryšavý.

Pokud vše půjde podle plánu, dočká se Mojžíř volnočasového centra do roka.