„Oznámení jsem sepsal na policejním obvodním oddělení na Severní Terase. Nyní už se případem zabývají kriminalisté,“ řekl včera Kádner.

Nemocnice se však nařčení brání a trestní oznámení odmítá. Stejně jako dalších pět, jejichž podání ústecká policie potvrdila. „Trestní oznámení na nemocnici nelze podat - v našem právním řádu jsou trestněprávně odpovědné jenom fyzické osoby, což naše nemocnice není. Trestní oznámení bývají podána například na některé lékaře - nejsme v těchto případech ale účastníky řízení a tudíž se nemůžeme vyjadřovat,“ řekl mluvčí nemocnice Karel Krois. Potvrdil, že od roku 2005 byly ukončeny dva spory, nemocnice v nich byla zavázaná k úhradě škody, kterou vyplatila. „Bez konzultace s právními zástupci nejsem oprávněn jména a výše odškodnění zveřejňovat,“ řekl Krois.

Odmítá i nařčení ze zanedbání péče o Miloše Kádnera. „Nevíme, koho konkrétního pan Kádner viní ze špatné péče o jeho osobu. Přestože věděl o negativním vlivu kouření na jeho onemocnění, v tomto i nadále pokračoval. I přes nekázeň pacienta se o něj personál vždy staral. Poté, co jsem viděl jeho fotografii v novinách, jsem si uvědomil fakt, že jsem jej opakovaně viděl kouřit před nemocniční budovou. Opakované porušování léčebného režimu je zadokumentováno,“ uvedl Krois.

Nemocnice hodlá konzultovat možnost právní obrany, nevylučuje ani podání trestního oznámení na pacienta Miloše Kádnera.

Podle něj však vyjádření mluvčího nemocnice nejsou pravdivá. „Léčebný režim jsem neporušil. V mé propouštěcí zprávě se ani nic takového nepíše. Na nemocnici jsem již podal stížnost. Přišla mi odpověď, že celým případem se bude zabývat jakýsi jejich kontrolní orgán. Už jsem kontaktoval také Českou lékařskou komoru,“ dodal.