Vybudováním nových nebo rozšířením stávajících parkovišť přibude do konce roku na území neštěmického obvodu zhruba sto dalších parkovacích míst.

„Hotová jsou už nová stání u hřbitova v Krásném Březně, staví se nové parkoviště navazující na stávající v Keplerově ulici, na dalších nových se pracuje i v Obvodové, Vojanově a Hluboké ulici. V Hluboké se navíc jedno parkoviště ještě rozšiřuje,“ popsala investice starostka Liana Wagnerová.

Majitelé aut si přesto stěžují, že je, hlavně když přijedou večer, nemají kde odstavit.

„Samozřejmě hledám místo co nejblíž domu. Ne proto, že bych byl líný, ale že jej můžu více hlídat. Ovšem většinou je to beznadějné. Parkoviště jsou nedostatečná,“ stěžuje si motorista Jan Vavřín z ulice Milady Horákové.

Starostka souhlasí, že především na sídlištích je situace stále špatná. „Ale to není jen bolest našeho obvodu. Podobně jsou na tom všechna sídliště v Ústí a myslím, že i v jiných městech. Snažíme se to postupně zlepšit, ale máme jen omezené finanční možnosti,“ řekla Wagnerová. Například parkovací dům nebo podzemní garáže by obvod z vlastních prostředků nevybudoval.

„Ale i příští rok určitě budeme v rozšiřování parkovacích ploch pokračovat,“ slíbila starostka.

Neštěmický zastupitel Pavel Vodseďálek uvedl, že většina letošních investičních prostředků je využita právě pro tyto účely. „Souhlasili jsme s tím, je to třeba. Ale myslím si, že v posledních letech tady přibylo parkovacích míst hodně a že už to není tak hrozné jako dříve. Až na některé lokality, jako například v Žežické, tam se to ještě musí dořešit,“řekl.