Současným nájemcem je ústecká firma Drinks Union. Více než stomilionovým nákladem zrekonstruovaný objekt jí město před dvěma roky roky pronajalo za 40 tisíc korun měsíčně.

To ovšem včetně záloh na vodu a energie, čistý nájem činil necelé 3 tisíce korun.

Opozice to tehdy označila za nestydatě nízkou částku za šestnáct set metrů čtverečních lukrativní plochy na lukrativním místě.

Město naopak argumentovalo, že jde o zkušební záležitost, protože na Větruši dlouho nic nebylo a lidé si sem teprve budou zvykat chodit. A také několikamilionovými investicemi Drinks Unionu do vnitřního vybavení.

Smlouva byla uzavřena na dobu určitou do konce letošního roku.

„Mně se nízký nájem zpočátku také nelíbil, ale poté, co jsem se nedávno se zdejším provozem seznámil blíže, změnil jsem názor,“ přiznal městský zastupitel Jaroslav Kubín.

„Jsou tam obrovské náklady, hlavně na topení, a peníze nic moc,“ dodal.

Josef Vejlupek z Drinks Unionu potvrdil, že provoz restaurace na Větruši není příliš ziskový. Přesto se podle něj o další pronájem zřejmě ucházet budou.

„Zájemci o hostinskou činnost na Větruší musí podat přihlášku do podatelny magistrátu nejpozději 5. listopadu do 15 hodin,“ informoval mluvčí města Milan Knotek.

Náměstek primátora Jan Řeřicha řekl, že příští nájem by již měl odpovídat ceně obvyklé. Ani přibližnou částku, jakou by si město představovalo, uvést nechtěl.

„Ta by právě měla vyplynout z výběrového řízení, proto jej pořádáme takové široké. Počkáme, co zájemci nabídnou,“ dodal.

„S městem jednáme, víme o tom, že si představuje jinou cenu než dnes. Pravděpodobně se přihlásíme, ale zopakujeme své stanovisko, že provoz není příliš ziskový a tomu by měl odpovídat i nájem,“ dodal Vejlupek.