„Jeho nosnost se podstatně snížila. Domníváme se, že za takové zhoršení stavu mostu může výstavba dálnice. Hojně jej používala těžká stavební technika,“ uvedla včera starostka Trmic Jana Oubrechtová.

Objízdná trasa vede z jedné části Trmic kolem Globusu přes Předlice a Okresní ulicí zpět do druhé části Trmic.

„Samozřejmě to není nic příjemného. Most byl hodně využívaný. Důsledkem jeho uzavření je, že už dříve dost frekventovaná komunikace kolem Globusu je na tom teď ještě hůř. A problémy to způsobilo i místním firmám,“ poznamenala starostka.

Pro společnost KS Kolben Schmidt to podle Eugenie Cidlinové znamená prodloužení příjezdové cesty k podniku. Museli vyřešit jinak i zásobování. A výhoda blízké dálnice se jich netýká, protože sjezd z ní nemohou používat.

„Ale nejhorší je, že Okresní silnice zůstala teď pro nás jedinou únikovou cestou. Což vzhledem k tomu, že zaměstnáváme 860 lidí, je dost riskantní,“ řekla Cidlinová.

Ředitelství silnic a dálnic nechalo nechalo podle Oubrechtové most posoudit statikem a svoje vlastní zkoušky zadalo odborné firmě i město Trmice.

„Výsledky bychom měli mít v příštích dnech,“ dodala Oubrechtová.

Událost potvrdila, jak je pro tuto lokalitu důležitá Okresní ulice. Ta byla vybudována jako dočasná komunikace pro potřeby výstavby dálnice. Provoz na ní byl povolen jen do konce letošního roku a pak měla být zlikvidována.

Nejen Trmice, ale ani Ústí s tím nesouhlasí. „Zachování této komunikace je ve veřejném zájmu. Usilujeme o změnu dočasné silnice na trvalou,“ řekl již dříve náměstek ústeckého primátora Jan Řeřicha.