Právě tam totiž pomocí sítí, naběráků a kádí vytahovali rybáři jednoho šupináče za druhým. Na vážení ryb i tentokrát dohlížel šéf chabařovických sádek Jiří Malinský.

V sítích rybářů se po celou dobu mrskali kapři, štiky, amuři ale i sumci. Většina z rybářů i diváků ale i letos čekala, jestli hladina vydá maskota tamního rybníka, a to 140 centimetrů dlouhého a asi dvacet kilogramů vážícího sumečka Bohouše. Toho při každoročním podzimním výlovu rybáři po zvážení a změření pouštějí zpět do vody.

Podle ústeckého rybáře Milana Mustlera budou po zvážená ryby z habrovického rybníka nasazeny do sportovních revírů. „Jde například o část řeky Bíliny, do Labe nebo pod střekovskou přehradu. Bohužel jsme přišli o chabařovické sportovní rybníky, takže tam letos náš rybářský svaz nebude nasazovat žádnou rybu,“ podotkl Mustler.

Po výlovu ryb v Habrovicích si na své i letos přišly hlavně děti. Místní rybáři jim neřeknou jinak, než bahňáci. !!Školáci v holinkách se na dně vypuštěného rybníka prohánějí po bahně a hledají šupináče, které unikly rybářským sítím.

Rybáři na Ústecku chystají na podzim ještě další výlovy, půjde především o chabařovické rybníky. Šupináči z těchto vod, ale rovněž neskončí na vánočním stole. Vánoční kapry totiž rybáři přivezou z jihu Čech.