„Nabídla nejlepší podmínky,“ vysvětlil překvapivé rozhodnutí radních náměstek primátora Arno Fišera.

První výběrové řízení město vyhlásilo už v roce 2005, přihlásila se tehdy jediná firma, právě euroAWK. Na začátku minulého roku pak radní konstatovali, že splnila zadané podmínky a začalo jednání o smlouvě.

Firma měla během osmi let zrekonstruovat a zmodernizovat všech 196 přístřešků na zastávkách, a to na vlastní náklady. Pak by do nich umístila reklamy a z nich inkasovala zisk.

Přestože jednání trvala půldruhého roku, k podpisu smlouvy nedošlo. „Představovali jsme si, že smlouva bude pro město výhodnější, než na čem jsme se dokázali domluvit,“ přiznal náměstek primátora Jan Řeřicha.

Proto město vyhlásilo novou soutěž. „Spolu s euroAWK se do ní přihlásily další čtyři firmy, jedna byla pro nesplnění podmínek vyřazena. Ze zbývajících pak výběrová komise konstatovala, že všechny ukazatele splnila nejlépe euroAWK,“ řekl Fišera s tím, že rada toto vítězství potvrdila.

Podle něj je teď jiná situace, podmínky byly lépe nastaveny a ke smlouvě určitě obě strany dospějí. „Já v to alespoň věřím,“ dodal.