Několik nájemníků se se současnou situací už nechtělo smířit a v petici vyzvali nového majitele k okamžité nápravě. Dodnes se ale nedočkali.
„Už si nevíme rady. Přitom jen chceme žít jako slušní lidé. Ti, kteří mají peníze, tak raději odcházejí. Jen kvůli některým rodinám, které se nechtějí a nedokáží přizpůsobit, tady trpíme jak zvířata. Pomalu se bojíme jezdit zpuchřelým výtahem. Máme strach, že se podlaha propadne, nebo že se kabina zřítí dolů,“ řekla Zdena Gromdzárová.
Podle další obyvatelky Kláry Adamové je v domě asi čtyřicet bytů. „Jen hrstka rodin je tu slušných. Zbytek jsou zloději a narkomané. Už přes dva roky nám nefungují zvonky, o schránkách ani nemluvím. Pošta nám sem téměř ani nechodí, listonošky nemají zásilky kam dávat. Je to dům hrůzy a nikdo s tím nic nedělá,“ posteskla si Adamová.
Také Dagmar Vaňková není se současnou situací kolem domu spokojená. „Proto jsme se opakovaně dopisem obraceli na nového majitele. Ani pořádně nevíme, kdo nás vlastní, protože se tu nikdo nebyl ukázat. Přitom by měl majitel zdůraznit některým nájemníkům, že jsou povinni udržovat pořádek v domě a pohrozit jim vystěhováním. Nechápu, že si nehlídá svůj majetek. Naopak sem nastěhovává nepřizpůsobivé rodiny, které nám dělají ze života peklo. A nemáme žádné odvolání,“ řekla Vaňková.
Podle Jany Demeterové do domu také zatéká poničenou střechou. Některá okna na chodbě jsou bez skel. „Všude je špína a nepořádek. Přitom platíme nemalé nájmy, ale oprav se asi hned tak nedočkáme,“ podotkla Demeterová. Dům před časem koupila společnost Combrasca Štětí, její vedení nebylo včera k zajištění. Ústecká zástupkyně společnosti se k případu odmítla vyjádřit s tím, že k tomu nemá oprávnění.