„Zastavili jsme s kolegou, abychom odbavili jednu ze zásilek v Revoluční ulici. Těsně za nás se postavil trolejbus, který pak nedokázal vyjet. Na druhé straně silnice totiž ve stejný okamžik zaparkoval řidič sanitního vozu a tím došlo k ucpání komunikace. Nepřejte si pak slyšet ta slova na naši adresu, když jsme se s kolegou vraceli k vozu,“ líčil nepříjemný zážitek s řidiči trolejbusů Ladislav P.

Nejvíce profesionálnímu řidiči zásilkové služby vadilo, že řidič trolejbusu na něj křičel sprostá slova i před cestujícími.

„Kdyby si to vyříkal jako chlap s chlapem, ale on na mě začal křičet z vozu. Dokonce vyhrožoval fyzickou likvidací,“ řekl řidič Ladislav P., který si nepřál zveřejnit celé své jméno z obavy před mstou ze strany řidičů Dopravního podniku města Ústí nad Labem.

Ti podle vedení dopravního podniku však mají držet na uzdě své nervy. „Měli by dodržovat etický kodex, chovat se slušně za volantem a neventilovat ani v případě oprávnění své negativní názory na jiné účastníky silničního provozu, natož pak být sprostí,“ řekl šéf dopravy dopravního podniku František Ryšlavý.