Městský projekt, investice za 10,7 milionu korun, na niž město získalo státní dotaci 7,3 milionu korun, zahrnuje několik staveb, úpravu horního vstupu, vybudování dětského hřiště Větruše pro nejmenší návštěvníky, zooškoly, zastávek pro vláček, parkoviště pro cyklisty a opravu komunikací.

„Podstatná část prací je už hotová,“ uvedl ředitel zoo Tomáš Kraus.

Před měsícem ústečtí radní rozhodli o příspěvku pro zoo 2,96 milionu korun na další dvě investice.

Téměř 2 miliony z toho padnou na dokončení nového výběhu pro velké šelmy.

„Projekt máme hotový, připravujeme výběrové řízení na zhotovitele a počítáme, že stavba se rozjede ještě letos,“ řekl Kraus. Půjde vlastně o tři nové výběhy, dva pro levharty a jeden pro tygry. Stěhovat do nového by se šelmy měly na jaře příštího roku.

Kolem dolního vstupu, na nějž radní uvolnili milion, se zatím ještě jedná. Mělo by zde totiž také vzniknout nové parkoviště a stále není rozhodnuto, kde.

„Jsou dvě varianty, jednou je náš pozemek, druhou soukromý, který se nám zdá vhodnější, ale bude záležet na ceně. Jednání s jeho vlastníkem dosud neskončilo, proto jsme přípravy na tuto akci pozastavili,“ sdělil náměstek primátora Jan Řeřicha.

Pokud by se nestihlo zahájit rekonstrukci dolního vstupu do zoo v tomto roce, budou podle Řeřichy prostředky na ni převedeny do příštího roku.