Pětatřicet let starý strom, který městu bezplatně věnoval Milan Dašek, přepravil na náměstí obří nákladní vůz, na připravené místo jej instaloval jeřáb. Ten poskytla firma Panocha, která již deset let zdobí před Vánoci město.

Ozdobí také vánoční stromy, nejen na Mírovém, ale i Lidickém náměstí. Ten darovala ze své zahrady u rodinného domku ve Všebořicích Jana Kolářová. Je o pár metrů nižší než první. Oba se spolu s další vánoční výzdobou rozsvítí v sobotu 1. prosince v 17 hodin.

V ten den oficiálně začnou ústecké Vánoce 2007 a otevřou se také trhy na Mírovém náměstí. Na již tradiční vánoční akci, která potrvá až do 24. prosince, město uvolnilo téměř 900 tisíc korun. Kulturní program, který je připraven na zahájení, na Mikuláše, o víkendech a po dobu dvou týdnů před Štědrým dnem, zajistí firma Dream Production.

Stejně jako v minulých letech se uskuteční finanční sbírka pro dětské domovy a sbírka dárků pro děti z chudých rodin, klienty Červeného kříže. Oproti minulosti bude chybět jen umělé kluziště v centru, protože o něj nebyl takový zájem, jaký město předpokládalo.