V návrhu městského rozpočtu, který sice ještě neprošel městským zastupitelstvem, ale rada už jej odsouhlasila, je pro 4 ústecké obvody na rok 2008 vyčleněno necelých 10 milionů na výkon státní správy plus 20 milionů korun na ostatní chod. O 30 milionů méně než letos a o 60 milionů než loni.

„Neštěmice dostanou 9,6 milionu, Severní Terasa 8,2 milionu, centrální obvod 6,7 milionu a Střekov 5,4 milionu korun,“ potvrdil mluvčí města Milan Knotek.

Město snížení dotací oproti minulému roku vysvětluje tím, že obvodům ubyde péče o zeleň a úklid chodníků, které začne zajišťovat město centrálně. „O prostředky na tyto činnosti dostanou méně, jinak na tom budou finančně podobně jako letos,“ uvedl náměstek primátora Jan Řeřicha.

„Myslím si, že je to o něco méně, ale snad s tím vystačíme,“ reagovala neštěmická starostka Liana Wagnerová.

Značně nespokojen je starosta centrálního obvodu Václav Verner. „My tedy s tím nevyjdeme určitě,“ řekl s tím, že ještě propočítávají různé položky, ale už teď je jasné, že navržená dotace stačit nebude.

„Budeme se o tom ještě bavit, u centra asi nějaké změny potřeba budou,“ uznal Řeřicha.

Také Severní Terasa podle starosty Jiřího Brodského ještě nemá úplné jasno, čeká na doladění některých technických záležitostí.

Bez problémů je Střekov. „Rozpočet sestavíme, i když si dovedu představit vyšší příjmy,“ řekl starosta Vlastimil Žáček. Střekovské radnici nejvíce pomohlo, že letos prodala blok Domov, další obvody už takové zisky nemají.