Nesem vám noviny zpívali, či spíše byli přinuceni zpívat moderátorem, zástupci města, které Ústecké Vánoce pořádá. Starostovi centrálního obvodu Václavu Vernerovi šel zpěv nejlépe, ministr zemědělství a bývalý ústecký primátor Petr Gandalovič, který se svěřil, že by si přál k Vánocům nové lyže, se zpěvu spíše vyhýbal.

Náměstek primátora Jan Řeřicha, jenž by na Štědrý den pod stromkem našel nejraději nějaké milé překvapení, po koledě odpálením prskavky rozsvítil obrovský strom na Mírovém náměstí a zároveň se spustil ohňostroj. O tom, že se líbil, svědčil potlesk přítomných.

Ticho, klid a mír v srdci popřál všem přítomným Ústečanům arciděkan Miroslav Šimáček a poženal vánočnímu stromu. Pak už znělo Narodil se Kristus Pán v podání sboru Cvrčci a Ústečanů. Zejména ti nejmenší a ti školou povinní byli u vytržení. Ještě v 19.00 hodin byla u kamionu Cola–Coly hlava na hlavě, na „vánoční“ jízdu zoovláčkem čekala několikametrová fronta dětí a jejich rodičů, kterým na pódiu zpíval Spirituál Kvintet.

„To bych nevěřila, že v sobotu přijde na náměstí tolik lidí,“ komentovala překvapeně účast na Ústeckých Vánocích, které se v předchozích letech konaly ve všední den, Libuše Šťastná z Krásného Března.

Plno bylo i u stánků, jejichž prodejci nabízeli vánoční sortiment – adventní věnce, svíčky, jmelí za 30 i 25 korun, svítící čertovské rohy, blikající Mikuláše, Santa Klause nejrůznějších rozměrů, k občerstvení cukroví i párky či klobásy.

Živo bude na náměstí opět ve středu od 16.00 hodin na Mikulášské show s moderátory rádia Fajn North Music a Maxim Turbulenc. Opět se bude nadělovat. Poslední nadílku, na Štědrý den, převezme ředitelka ústeckého Červeného kříže. Dárky od obyvatel města, které mohou nosit do přistaveného „vánočního“ kontejneru, předá primátor Jan Kubata.