Některé spoje tak jezdily místo trolejbusů v autobusové podobě, jiné třeba nejezdily vůbec, což byl zejména v ranní špičce problém. Místo pěti trolejbusů tak na lince číslo 53 jezdily dva až tři autobusy, které zajistit všechny spoje kapacitně nemohly. Autobusy již delší dobu jezdívají na linkách 57 a 62. Ty zde pojedou patrně i nadále, a právě proto nebylo možné kapacitně zajistit provoz další linky.

Již dříve mezi veřejností kolovaly zvěsti, že Dopravní podnik města Ústí nad Labem má od magistrátu povolení a v případě nouze může přerušit ze dne na den provoz jakékoli linky. Tiskový referent Václav Groulík ale tuto informaci vyvrátil. "Takový plán, povolení ani pokyn, o jakém hovoříte, neexistuje. Vzhledem k celorepublikovému trendu, kdy se dopravní podniky potýkají s nedostatkem řidičů, má i ústecký Dopravní podnik jejich nedostatek, zejména řidičů trolejbusů," uvedl v prohlášení.

Situace se má ale opakovat ještě v sobotu a možná v dalších dnech. Předsedkyně odborů Irena Fišerová ale nedokázala specifikovat, o jaké linky či jaké spoje půjde. Odkázala ale na člověka, který jako jediný může nyní komunikovat s médii. Ten ovšem jezdí a informace poskytne pravděpodobně až v pátek večer.

Situaci budeme sledovat, další informace očekávajte v pátek večer.