Uzavření stadionu by bylo fatální, neboť město, které je zároveň majoritním vlastníkem Slovanu, do něj investovalo miliony. V roce 2005 vložilo do rekonstrukce kuchyně včetně instalací a zázemí přes 3, 2 milionu korun. „O rok později při rekonstrukci strojoven, sociálních zařízení a zázemí pro personál přes 67, 3 milionu,“ uvedl vedoucí kanceláře primátora Milan Knotek.

„Multimediální kostka stála 15, 2 milionu, rekonstrukce střešního pláště, rozvody elektro, zateplení a další 29, 5 milionu korun,“ pokračoval. Rada města schválila 17. ledna pro ústecký hokej celých 15 milionů korun, z toho 2 miliony pro mládež. „To ale ještě musí schválit zastupitelé města,“ dodal Knotek.

Město ale svůj podíl prodává. Chce si odlehčit snížením dotací, jež hokeji poskytuje. Jméno zájemce se management klubu pro obchodní tajemství zatím zdráhá prozradit. Generální manažer HC Slovan David Šaffer však na setkání s držiteli permanentek 16. ledna naznačil, že by se jím měla stát nadnárodní olejářská společnost.

„Původně byl podpis kupní smlouvy připraven na přelom roku, ale posunulo se to na přelom ledna a února,“ pokračoval Šaffer.

Podle něj město do chodu klubu nijak nezasahuje. „Spolupráci máme dobrou. Vše, týkající se fungování klubu, řeší profesionální management.“Ú stečtí Lvi ale zrovna neokupují přední extraligovou tabulku. „Na výsledky nemá vliv jen objem financí. Je to o kvalitě hráčů, vztazích mezi kluby a na dalších faktorech.“

Nechce se pouštět do spekulování, zda se na výsledku může podepsat i činnost rozhodčích.