Střekov - Síť chrání lidi pohybující se před soudní budovou před případným padáním úlomků skleněných tabulí z čelní stěny budovy. Stejná síť na protější straně řeky Labe zajišťuje ujíždějící svah u vyhlídkové restaurace Větruše.

K nákladnému zajištění čelní stěny vedení krajského soudu přistoupilo, i když došlo pouze k destrukci jedné skleněné tabule, jejíž úlomky nezpůsobily žádnou škodu.

Vzhledem ke stáří budovy 37 let je určité riziko, že mohou být poškozeny i další tabule. Dlouhé měsíce byl proto průchod pod hlavní budovou omezen zábranami. Čerstvě instalovaná síť na čelní stěně umožňuje opět bezpečný pohyb u budovy. Správa soudu letos nechá na skleněné panely na čelní stěně budovy nalepit ochranné fólie.

Větší částky do budovy nechce vedení soudu investovat, protože se očekává souhlas vlády se zahájením stavby nového justičního areálu v Ústí na Bukově. „Veškeré podklady jsou připraveny, projekt je na stole, čeká se už jen na souhlas vlády,“ potvrdil Miroslav Stehlík, vedoucí investičního útvaru.

Loni v květnu ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil uvedl, že by měl stát komplex na Bukově do tří let.