Celou situaci budou komentovat vládní zmocněnec pro komunikaci o radaru Tomáš Klvaňa či generál Jiří Šedivý, bývalý náčelník generálního štábu Armády České republiky.

S informacemi o zdravotní závadnosti či nezávadnosti radaru přijel do Ústí Peter Bednarčík z fakulty vojenského zdravotnictví hradecké univerzity.

Celý večer bude moderovat šéfredaktor vydání Brněnského deníku (kliknutím se dostanete na web brněnského deníku) Pavel Macků.

20.13 hodin - Diskuse o radaru končí. Společně s ní končí i on-line zpravodajství. Informace o průběhu diskuse budou ve středečním vydání Ústeckého deníku.

20.02 hodin - Ke slovu se vrátil telnický starosta Jaroslav Doubrava. Prohlásil, že Tomáš Klvaňa, Jiří Šedivý a Petera Bednarčíka prohlásili český národ "za národ, který není schopen se vyjadřovat k důležitým situacím republiky." Diskuse se ale blíží ke konci.

19.55 hodin - "Jsou to lži," napadl odborníky jeden z hostů. Podle něj jde jen o repordukci toho, co již proběhlo v médiích. "To, že to nemá žádný vliv na okolí? To nikomu nevykládejte," dále uvádí.

19.43 hodin - Do diskuse mezi jednotlivými hosty a odborníky se přidávají další a další hosté.

19.35 hodin - Diskuse se začíná přiostřovat.

19.33 hodin - Tomáš Klvaňa uvedl, že situace je natolik vážnou věcí, že referendum není možné a vhodné. Nelze totiž do diskuse k referendu předat informace, které podléhají vojenskému utajení.

19.25 hodin - Ke slovu se dostal zastupitel města Jaroslav Kubín. Podle něho obyvatelé města Ústí nad Labem radar v České republice nechtějí. Dále pak uvedl, že by nejen on, ale většina lidí uvítala veřejné referendum o umístění radaru.

19.07 hodin - Ke slovu z řad přítomných hostů se dostal starosta Telnice Jaroslav Doubrava, který velmi emotivně položil svůj dotaz, obvinil Petera Bednarčíka z porušení Hypokratovy přísahy.

18.54 hodin - Začala veřejná diskuse. První zájemci se hlási o slovo.

18.45 hodin - Peter Bednarčík uvedl, že i v Národním domě je mikrovlnné záření, a to díky mobilním telefonům všech účastníků.

18.33 hodin - O zdravotních aspektech začal hovořit Peter Bednarčík.

18.30 hodin - Na promítajícím plátně se zobrazuje území, které by bylo radarem chráněno.

18.25 hodin - Jiří Šedivý uvedl, že má informace a pokud Česká republika nebude mít zájem o výstavbu radaru, tak USA již mají dalších pět států, které o radar zájem mají. Do debaty se poprvé přidali diváci slovy "Takže váháte?"

18.19 hodin - Začal hovořit Jiří Šedivý.

18.18 hodin - Tomáš Klvaňa: "Je lepší tuto obranu mít, než-li nemít."

18.06 hodin - Hovoří Tomáš Klvaňa o důvodech, proč by měl být radar v České republice, mezi důvody uvádí například současné teroristické útoky a další nebezpečí pro širokou veřejnost. Účastníci zatím naslouchají tvrzení odborníků.

18.00 hodin - Diskuse právě začala, několik desítek Ústečanů zatím jen poslouchá základní informace o radaru.

Souhrnný článek naleznete ve středečním vydání Ústeckého deníku.