VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Národním domě se diskutovalo o radaru

Ústí nad Labem - Diskuse o radarové základně, která má vzniknout v Brdských lesích, právě začala. Průběh diskuse sledujeme on-line. Diskutujte na toto téma pod tímto článkem!

5.2.2008
SDÍLEJ:

Diskuse o radaru v Ústí nad LabemFoto: DENÍK/Karel Pech

Celou situaci budou komentovat vládní zmocněnec pro komunikaci o radaru Tomáš Klvaňa či generál Jiří Šedivý, bývalý náčelník generálního štábu Armády České republiky.

S informacemi o zdravotní závadnosti či nezávadnosti radaru přijel do Ústí Peter Bednarčík z fakulty vojenského zdravotnictví hradecké univerzity.

Celý večer bude moderovat šéfredaktor vydání Brněnského deníku (kliknutím se dostanete na web brněnského deníku) Pavel Macků.

20.13 hodin - Diskuse o radaru končí. Společně s ní končí i on-line zpravodajství. Informace o průběhu diskuse budou ve středečním vydání Ústeckého deníku.

20.02 hodin - Ke slovu se vrátil telnický starosta Jaroslav Doubrava. Prohlásil, že Tomáš Klvaňa, Jiří Šedivý a Petera Bednarčíka prohlásili český národ "za národ, který není schopen se vyjadřovat k důležitým situacím republiky." Diskuse se ale blíží ke konci.

19.55 hodin - "Jsou to lži," napadl odborníky jeden z hostů. Podle něj jde jen o repordukci toho, co již proběhlo v médiích. "To, že to nemá žádný vliv na okolí? To nikomu nevykládejte," dále uvádí.

19.43 hodin - Do diskuse mezi jednotlivými hosty a odborníky se přidávají další a další hosté.

19.35 hodin - Diskuse se začíná přiostřovat.

19.33 hodin - Tomáš Klvaňa uvedl, že situace je natolik vážnou věcí, že referendum není možné a vhodné. Nelze totiž do diskuse k referendu předat informace, které podléhají vojenskému utajení.

19.25 hodin - Ke slovu se dostal zastupitel města Jaroslav Kubín. Podle něho obyvatelé města Ústí nad Labem radar v České republice nechtějí. Dále pak uvedl, že by nejen on, ale většina lidí uvítala veřejné referendum o umístění radaru.

19.07 hodin - Ke slovu z řad přítomných hostů se dostal starosta Telnice Jaroslav Doubrava, který velmi emotivně položil svůj dotaz, obvinil Petera Bednarčíka z porušení Hypokratovy přísahy.

18.54 hodin - Začala veřejná diskuse. První zájemci se hlási o slovo.

18.45 hodin - Peter Bednarčík uvedl, že i v Národním domě je mikrovlnné záření, a to díky mobilním telefonům všech účastníků.

18.33 hodin - O zdravotních aspektech začal hovořit Peter Bednarčík.

18.30 hodin - Na promítajícím plátně se zobrazuje území, které by bylo radarem chráněno.

18.25 hodin - Jiří Šedivý uvedl, že má informace a pokud Česká republika nebude mít zájem o výstavbu radaru, tak USA již mají dalších pět států, které o radar zájem mají. Do debaty se poprvé přidali diváci slovy "Takže váháte?"

18.19 hodin - Začal hovořit Jiří Šedivý.

18.18 hodin - Tomáš Klvaňa: "Je lepší tuto obranu mít, než-li nemít."

18.06 hodin - Hovoří Tomáš Klvaňa o důvodech, proč by měl být radar v České republice, mezi důvody uvádí například současné teroristické útoky a další nebezpečí pro širokou veřejnost. Účastníci zatím naslouchají tvrzení odborníků.

18.00 hodin - Diskuse právě začala, několik desítek Ústečanů zatím jen poslouchá základní informace o radaru.

Souhrnný článek naleznete ve středečním vydání Ústeckého deníku.

Autor: Filip Vlček

5.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 25 210 Kč

Odborní administrativní pracovníci v právní oblasti Odborný rada v odboru pro severočeskou oblast, v oddělení rozhodování sporů a ochrany spotřebitele (SM 761). Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25210 kč, mzda max. 37890 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Mírové náměstí č.p. 3097/37, Ústí nad Labem., Předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu jako služební orgán příslušný podle § 10 odst. 1 písm. f) zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě (dále jen "zákon"), vyhlašuje výběrové řízení na služební místo: odborného rady v odboru pro severočeskou oblast, v oddělení rozhodování sporů a ochrany spotřebitele - právník ADR/ODR (SM 761) v oboru služby:45. Elektronické komunikace a poštovní služby s místem výkonu služby: Ústí nad Labem. , Služba na tomto služebním místě bude vykonávána ve služebním poměru na dobu neurčitou. Služební místo je zařazeno podle Přílohy č. 1 k zákonu o státní službě do 13. platové třídy . , S ohledem na povahu činnosti Českého telekomunikačního úřadu se nestanovuje na služební místo způsobilost seznamovat se s utajovanými informacemi v souladu s příslušnými právními předpisy., Hlavní popis činnosti: a) Celostátní koordinace a metodické usměrňování elektronických komunikací včetně ochrany zájmů spotřebitele v oblasti elektronických komunikací a poštovních služeb. b) Vyřizování a evidence podání (stížností) spotřebitelů v elektronických komunikacích a poštovních službách. c) Vedení správních a přestupkových řízení, ukládání pokut a povinností nepeněžitého plnění. d) Spolupráce s ostatními orgány státní správy., Žadatel musí splňovat základní předpoklady pro přijetí do služebního poměru a zařazení na služební místo odborného rady v odboru pro severočeskou oblast,v oddělení rozhodování sporů a ochrany spotřebitele - právník ADR/ODR podle § 25 zákona, tj.: a) je státním občanem České republiky, občanem jiného členského státu Evropské unie nebo občanem státu, který je smluvním státem Dohody , o Evropském hospodářském prostoru [§ 25 odst. 1 písm. a) zákona], b) dosáhl věku 18 let [§ 25 odst. 1 písm. b) zákona], c) je plně svéprávný [§ 25 odst. 1 písm. c) zákona], d) je bezúhonný [§ 25 odst. 1 písm. d) zákona], e) dosáhl vysokoškolského vzdělání v magisterském studiu [§ 25 odst. 1 písm. e) zákona], f) má potřebnou zdravotní způsobilost [§ 25 odst. 1 písm. f) zákona]., V souladu se služebním předpisem je dále požadováno: ukončený magisterský studijní program v oboru právo., Kontakt: https://www.ctu.cz/vyberove-rizeni-na-sluzebni-misto-odborneho-rady-v-odboru-pro-severoceskou-oblast-v-oddeleni-17. Pracoviště: Český telekomunikační úřad - provozovna mírové nám., Mírové náměstí, č.p. 3097, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Luboš Mračko, +420 475 309 300.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič ostatních speciálních 30 000 Kč

Ostatní strojvedoucí Strojvedoucí ( vlaková doprava ). Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Havířská č.p. 346/100, Všebořice, Ústí nad Labem., Popis pozice, Řízení a obsluha hnacího vozidla (lokomotivy) na příslušné dopravní cestě, Provádění činností při vedení vlaku, Vedení evidence hnacího vozidla, Požadujeme:, Středoškolské vzdělání nejlépe elektrotechnického, strojního, dopravního nebo stavebního zaměření, Licenci strojvedoucího a doplňkové osvědčení strojvedoucího, Průkaz způsobilosti k řízení drážních vozidel na vlečku (motorovou trakci) je výhodou, Praxi v řízení hnacích kolejových vozidel (motorové nebo elektrické trakce), Odborná způsobilost a doplňkové osvědčení strojvedoucího k řízení hnacích vozidel v dalších státech EU je výhodou, Komunikativní znalost polského nebo německého jazyka je výhodou, Technické myšlení, Výborný zdravotní stav, Nabízíme:, Zajímavou, samostatnou a odpovědnou práci v prostředí stabilní společnosti, Možnost odborného a profesního růstu, Náborový příspěvek, Zajímavé finanční ohodnocení, Systém zaměstnaneckých výhod, Kontakt: na uvedený e-mail.. Pracoviště: Advanced world transport a.s. úl, Havířská, č.p. 346, 400 10 Ústí nad Labem 10. Informace: Luděk Vyplel, .

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 16 000 Kč

Prodavači potravinářského zboží Prodavač potravinářského zboží v restauraci typu fast food. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: . Pracoviště: Bilbo šmak s.r.o. -10, Bílinská, č.p. 3490, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: -, .

Právo - Právo Právník 22 910 Kč

Podnikoví právníci Právník. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22910 kč, mzda max. 34440 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Sebuzínská 38, Brná , Požadujeme: vysokoškolské vzdělání, vhodné i pro absolventa, čistý trestní rejstřík., ŘP skup. B., Nabízíme: platové rozpětí 22 910 - 34 440,- Kč., pracovní poměr na dobu neurčitou., Zájemci si mohou telefonicky sjednat osobní schůzku.. Pracoviště: Krajská veterinární správa státní veterinární správy pro ústecký kraj, Sebuzínská, č.p. 38, 403 21 Ústí nad Labem 17. Informace: Kateřina Drahoňová, +420 724 681 561.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

U KRAUSE. Olga Roučková v Show Jana Krause.
25

Z kombinézy do šatů. Čekala jsem, že spadnu a zabiju se, říká Olga Roučková

24. ročník Plesu sportovců v Ústí nad Labem.
46

FOTO: 24. ročník Plesu sportovců roztančil Dům kultury v Ústí

Skoro čtyři hodiny denně. Televize Čechům ukusuje čím dál více volného času

Severní Čechy - Hlasy, které televizi po nástupu internetu věštily neodvratný ústup ze scény, se zatím nenaplnily. Naopak, počet zařízení schopných přehrávat televizní vysílání v českých domácnostech roste.

Česká televize startuje přesun kanálů, sport už neuvidí všichni

Severní Čechy - Přechod na nové televizní vysílání (tzv. DVB-T2) bude rychlejší, než si diváci, ale i odborníci mysleli. Česká televize (ČT) uspíšila technologickou přípravu na nové vysílání a v období mezi 29. březnem a 10. květnem spustí vlastní, takzvanou přechodovou síť DVB-T2.

Únosy na severu: věznění v garáži, smrt v kufru auta, zmizení školačky

Severní Čechy - Únosy lidí nejsou za poslední roky na severu Čech ničím výjimečným. Několik velkých případů otřáslo veřejností a ne všechny měly dobrý konec.

Jak se kde jmenujeme? Novákovi dominují, Hujerovi žijí hlavně na severu Čech

Severní Čechy /INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ - Deník zanalyzoval všechna příjmení v České republice. Nejběžnější z nich – Novák či Nováková – nosí 68 693 lidí. Jsou na první pozici mezi příjmeními ve 42 tuzemských okresech z celkových 77.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT