Město chce proto tuto křižovatku vybavit semafory. Vedení dokonce prý hledá i možnosti, jak otevřít Masarykovu ulici ve směru do centra okolo Smetanových sadů.

Křižovatka samotná je zahrnuta do městského plánu rozvoje světelných signalizačních zařízení. Vedoucí odboru dopravy magistrátu Dalibor Dařílek k tomu uvedl, že magistrát dokonce počítá s tím, že bude semafory vybavena mezi prvními. „Projekt však prozatím ještě není zpracován,“ řekl.

Někteří řidiči si ale myslí, že by možná bylo lepší zde vybudovat kruhový objezd a otevřít úsek Masarykovy ulice u městského divadla a také uzavřenou polovinu silnice u Smetanových sadů ve směru do centra města pro individuální dopravu.

K tomu Dařílek uvedl, že nikdy nepočítali s tím, že by se Masarykova ulice před městským divadlem pro osobní automobily otevřela. „Sem bude moci zajíždět jen MHD. Ostatní musí přes Špitálské náměstí na Klíšskou do Malé Hradební.“

Tudy pak po dokončení její rekonstrukce povede hlavní obchvat centra. Co se Masarykovy ulice v úseku před Smetanovými sady ve směru do centra týká, ani zde odbor dopravy příliš s jejím otevřením pro osobní automobily nepočítá.

„Ačkoliv by si to vedení města přálo, policie s tím nesouhlasí,“ vysvětloval Dařílek. „Požaduje totiž v tom případě vyznačení odbočovacího pruhu ve směru do Pařížské ulice. To by vlastně vyžadovalo ukrojit kus parku.“

Ze stejného důvodu, tedy pro nedostatek prostoru a nahuštěnou zástavbu zde prý není možné budovat kruhový objezd.

Náměstek primátora Jan Řeřicha k tomu řekl, že by přesto chtěli komunikaci u Smetanových sadů otevřít i pro řidiče, jedoucí do centra. „Prozatím alespoň na zkušební dobu. Pokud s tím dopravní policie bude souhlasit, byla by to jen otázka výměny dopravních značek.“

S umístěním semaforů na křižovatku se počítá po dokončení rekonstrukce Malé Hradební.

„Souvisí to s evropským projektem Civitas, jehož se město účastní. Zatím jsme takzvaným učícím se městem. Jakmile zvládneme úkoly, jež z toho vyplývají, staneme se městem vyučujícím. Z toho plynou různé výhody, třeba mnohem snazší přístup k dotacím z EU,“ dodal Řeřicha.