Šaffer oznámil policii, že mu někdo po telefonu vyhrožoval zabitím, jestli nezačnou Ústečtí Lvi vyhrávat už v pátek 25. ledna. Ve stejný den se zároveň obrátil na média. Ústecká policie už koncem následujícího týdne oznámila, že našla pachatele, jímž měl být třináctiletý chlapec.

Včera ale došlo k překvapivému zvratu. Ústecký zastupitel Jaroslav Kubín totiž veřejně oznámil, že je vzdáleným příbuzným provinilého chlapce. Zároveň tvrdí, že se vše odehrálo jinak, než policii a tisku převyprávěl manažer Šaffer.

„Chlapec chodí do základní školy Elišky Krásnohorské. Je mu třináct let. Tehdy byl poslední den na lyžařském výcviku,“ vyprávěl o případu Kubín. „Zřejmě během debaty o ústeckém hokeji dostal hloupý nápad, že Šafferovi zavolají,“ uvedl Kubín.

Chlapec totiž Šaffera i jeho mobilní číslo zná. Dokonce si prý tykají. „Představil se cizím jménem a začal manažerovi nadávat za to, že se Ústeckým Lvům nedaří. Padlo i pár sprostých slov.“

Události nabraly spád, když jedna školačka zvolala, aby Šafferovi vyřídil, že jestli nezačnou vyhrávat, tak ho zastřelí.

Další informace naleznete ve středečním vydání Ústeckého deníku.