VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tahanice o plochou dráhu má rozseknout až soud

Provozovatelé ploché dráhy mají od radnice pronajatý zdejší areál s upravenou tratí. Dostali ale z nájmu výpověď a tak se rozhodli podat žalobu. Zároveň po soudu žádají, aby určil, kdo je vlastně majitel areálu. Radnice tvrdí, že výpověď je oprávněná.

11.2.2008
SDÍLEJ:

Předseda SC Chabařovice Jaroslav Zobal se obává o osud plochodrážního stadionu Speedwayclub na který si nyní dělá nárok vedení města Chabařovic na Ústecku. Do sporu se proto vloží soudFoto: Foto: Jan Vraný

Chabařovice - Provozovatelem chabařovické ploché dráhy je občanské sdružení Speedway club Chabařovice. Jeho předseda Jaroslav Zobal uvedl, že považují výpověď za neplatnou. „O všech činnostech byla radnice vždy informována, přitom nám nikdy neoznámila, že má k naší činnosti nějaké výhrady. Žili jsme v přesvědčení, že krásný areál, který jsme vybudovali, může sloužit a také sloužil širší veřejnosti,“ uvedl předseda klubu Jaroslav Zobal.

„Půjčujeme stadion třeba dětskému oddílu mladých hasičů a dalším zájemcům. Ti se ale musejí podílet na údržbě areálu, pokračoval Zobal. „Je zajímavé, že rada města rozhodla o výpovědi na základě stížnosti motokrosařů a občanů Chabařovic. Dodnes jsme se nedozvěděli, oč ve stížnosti jde. Výpověď nám byla dána na základě nepovoleného pronájmu.“

Sdružení ale u soudu podalo žaloby dvě. Domnívá se totiž, že má na stadion právo, a to i ze zákona.
„V 70. letech tady v podstatě bývala jen bažina. Bylo to opuštěné, nevyužívané a podmáčené fotbalové hřiště,“ vysvětloval dál.

Tehdejší členové klubu místo odvodnili. „Jezdily se tu pak i významné závody,“ vyprávěl. „Krajský národní výbor nám pak slíbil prostředky a my jsme řekli, že to tu kompletně přestavíme. Nikdo nevěřil, že se nám to povede, ale stalo se.“

Potíž ale byla v tom, že se areál nacházel na státním pozemku, respektive na ložisku uhlí.
„Tehdejší správa dolu nám výstavbu povolila s tím, že v roce 1995 budeme muset odejít, pokud zahájí těžbu. Situace se ale po listopadu 1989 změnila,“ líčil Zobal historii stadionu.

„Zůstaly tu nevyjasněné majetkové vztahy. Nakonec přišel zákon, že organizace, které za komunistů měly ve správě nějakou nemovitost, mají se stát jejími vlastníky,“ uvedl dál.

Klub nějaký čas jednal s Chabařovicemi, aby vlastnictví vyjasnil. „Říkali, že prý nám dají vědět. Jenže oni vzali kolaudační listiny a nechali se zapsat do katastru jako majitelé,“ dodal Zobal.

Starosta Chabařovic Jiří Záhořík ale oponoval. „Sdružení pronajímá stadion za úplatu. Máme pro to důkaz.“
Zároveň radnici vadí, že stadion není využíván masově. „Například bychom uvítali, kdyby tu vzniklo něco, co bude odvádět mládež z ulice. Budeme hledat jiné využití.“

Plochodrážní motocyklistika prý už není sport pro davy. „Je to už jen velmi finančně náročný koníček. Samozřejmě, na výběrové řízení se mohou přihlásit i oni. Ale mrzelo by mě, kdyby tak velký prostor užívalo tak málo lidí. Veřejný zájem si představuji poněkud jinak,“ pokračoval Záhořík.
Datum veřejné soutěže se ale může kvůli soudům protáhnout.

„Motocyklisté nepřišli na první stání. Řekl bych, že to dělají úmyslně,“ zamyslel se starosta Záhořík.

Autor: Janni Vorlíček

11.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 25 210 Kč

Odborní administrativní pracovníci v právní oblasti Odborný rada v odboru pro severočeskou oblast, v oddělení rozhodování sporů a ochrany spotřebitele (SM 761). Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25210 kč, mzda max. 37890 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Mírové náměstí č.p. 3097/37, Ústí nad Labem., Předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu jako služební orgán příslušný podle § 10 odst. 1 písm. f) zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě (dále jen "zákon"), vyhlašuje výběrové řízení na služební místo: odborného rady v odboru pro severočeskou oblast, v oddělení rozhodování sporů a ochrany spotřebitele - právník ADR/ODR (SM 761) v oboru služby:45. Elektronické komunikace a poštovní služby s místem výkonu služby: Ústí nad Labem. , Služba na tomto služebním místě bude vykonávána ve služebním poměru na dobu neurčitou. Služební místo je zařazeno podle Přílohy č. 1 k zákonu o státní službě do 13. platové třídy . , S ohledem na povahu činnosti Českého telekomunikačního úřadu se nestanovuje na služební místo způsobilost seznamovat se s utajovanými informacemi v souladu s příslušnými právními předpisy., Hlavní popis činnosti: a) Celostátní koordinace a metodické usměrňování elektronických komunikací včetně ochrany zájmů spotřebitele v oblasti elektronických komunikací a poštovních služeb. b) Vyřizování a evidence podání (stížností) spotřebitelů v elektronických komunikacích a poštovních službách. c) Vedení správních a přestupkových řízení, ukládání pokut a povinností nepeněžitého plnění. d) Spolupráce s ostatními orgány státní správy., Žadatel musí splňovat základní předpoklady pro přijetí do služebního poměru a zařazení na služební místo odborného rady v odboru pro severočeskou oblast,v oddělení rozhodování sporů a ochrany spotřebitele - právník ADR/ODR podle § 25 zákona, tj.: a) je státním občanem České republiky, občanem jiného členského státu Evropské unie nebo občanem státu, který je smluvním státem Dohody , o Evropském hospodářském prostoru [§ 25 odst. 1 písm. a) zákona], b) dosáhl věku 18 let [§ 25 odst. 1 písm. b) zákona], c) je plně svéprávný [§ 25 odst. 1 písm. c) zákona], d) je bezúhonný [§ 25 odst. 1 písm. d) zákona], e) dosáhl vysokoškolského vzdělání v magisterském studiu [§ 25 odst. 1 písm. e) zákona], f) má potřebnou zdravotní způsobilost [§ 25 odst. 1 písm. f) zákona]., V souladu se služebním předpisem je dále požadováno: ukončený magisterský studijní program v oboru právo., Kontakt: https://www.ctu.cz/vyberove-rizeni-na-sluzebni-misto-odborneho-rady-v-odboru-pro-severoceskou-oblast-v-oddeleni-17. Pracoviště: Český telekomunikační úřad - provozovna mírové nám., Mírové náměstí, č.p. 3097, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Luboš Mračko, +420 475 309 300.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič ostatních speciálních 30 000 Kč

Ostatní strojvedoucí Strojvedoucí ( vlaková doprava ). Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Havířská č.p. 346/100, Všebořice, Ústí nad Labem., Popis pozice, Řízení a obsluha hnacího vozidla (lokomotivy) na příslušné dopravní cestě, Provádění činností při vedení vlaku, Vedení evidence hnacího vozidla, Požadujeme:, Středoškolské vzdělání nejlépe elektrotechnického, strojního, dopravního nebo stavebního zaměření, Licenci strojvedoucího a doplňkové osvědčení strojvedoucího, Průkaz způsobilosti k řízení drážních vozidel na vlečku (motorovou trakci) je výhodou, Praxi v řízení hnacích kolejových vozidel (motorové nebo elektrické trakce), Odborná způsobilost a doplňkové osvědčení strojvedoucího k řízení hnacích vozidel v dalších státech EU je výhodou, Komunikativní znalost polského nebo německého jazyka je výhodou, Technické myšlení, Výborný zdravotní stav, Nabízíme:, Zajímavou, samostatnou a odpovědnou práci v prostředí stabilní společnosti, Možnost odborného a profesního růstu, Náborový příspěvek, Zajímavé finanční ohodnocení, Systém zaměstnaneckých výhod, Kontakt: na uvedený e-mail.. Pracoviště: Advanced world transport a.s. úl, Havířská, č.p. 346, 400 10 Ústí nad Labem 10. Informace: Luděk Vyplel, .

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 16 000 Kč

Prodavači potravinářského zboží Prodavač potravinářského zboží v restauraci typu fast food. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: . Pracoviště: Bilbo šmak s.r.o. -10, Bílinská, č.p. 3490, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: -, .

Právo - Právo Právník 22 910 Kč

Podnikoví právníci Právník. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22910 kč, mzda max. 34440 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Sebuzínská 38, Brná , Požadujeme: vysokoškolské vzdělání, vhodné i pro absolventa, čistý trestní rejstřík., ŘP skup. B., Nabízíme: platové rozpětí 22 910 - 34 440,- Kč., pracovní poměr na dobu neurčitou., Zájemci si mohou telefonicky sjednat osobní schůzku.. Pracoviště: Krajská veterinární správa státní veterinární správy pro ústecký kraj, Sebuzínská, č.p. 38, 403 21 Ústí nad Labem 17. Informace: Kateřina Drahoňová, +420 724 681 561.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

U KRAUSE. Olga Roučková v Show Jana Krause.
25

Z kombinézy do šatů. Čekala jsem, že spadnu a zabiju se, říká Olga Roučková

24. ročník Plesu sportovců v Ústí nad Labem.
46

FOTO: 24. ročník Plesu sportovců roztančil Dům kultury v Ústí

Skoro čtyři hodiny denně. Televize Čechům ukusuje čím dál více volného času

Severní Čechy - Hlasy, které televizi po nástupu internetu věštily neodvratný ústup ze scény, se zatím nenaplnily. Naopak, počet zařízení schopných přehrávat televizní vysílání v českých domácnostech roste.

Česká televize startuje přesun kanálů, sport už neuvidí všichni

Severní Čechy - Přechod na nové televizní vysílání (tzv. DVB-T2) bude rychlejší, než si diváci, ale i odborníci mysleli. Česká televize (ČT) uspíšila technologickou přípravu na nové vysílání a v období mezi 29. březnem a 10. květnem spustí vlastní, takzvanou přechodovou síť DVB-T2.

Únosy na severu: věznění v garáži, smrt v kufru auta, zmizení školačky

Severní Čechy - Únosy lidí nejsou za poslední roky na severu Čech ničím výjimečným. Několik velkých případů otřáslo veřejností a ne všechny měly dobrý konec.

Jak se kde jmenujeme? Novákovi dominují, Hujerovi žijí hlavně na severu Čech

Severní Čechy /INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ - Deník zanalyzoval všechna příjmení v České republice. Nejběžnější z nich – Novák či Nováková – nosí 68 693 lidí. Jsou na první pozici mezi příjmeními ve 42 tuzemských okresech z celkových 77.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT