A to navíc před časem Globus zaplatil několik milionů korun za trať pro trolejbusy, která se právě k ústeckému hypermarketu postavila. Chtěl totiž, aby k obchodnímu domu jezdily kapacitní trolejbusy. Poté však za symbolickou cenu převedl trať na Dopravní podnik města Ústí.

A trolejbusy v současnosti na trase nejezdí. Alespoň tomu tak bylo včera v odpoledních hodinách, kdy nezamířil ke Globusu ani jeden. Naopak na lince 62 přijížděly jen samé autobusy.

Lidem se to nelíbí. „Místo nízkopodlažních trolejbusů musím jet starou Karosou,“ stěžoval si Petr Novotný ze Střekova. „Samozřejmě bych radši jela trolejbusem, ale co se dá v takové situaci dělat,“ dodala Ústečanka Karolína Huříková.

Vedení ústeckého hypermarketu Globusu příliš nevadí, že trolejbusy na trati vystřídaly většinou starší, neekologické autobusy. „Dopravní podnik trápí starý vozový park a my po něm nemůžeme požadovat, aby ke Globusu jezdilo více trolejbusů,“ řekl ředitel ústeckého hypermarketu Martin Míček.

Nedostatek trolejbusů na trati připustil i mluvčí magistrátu Milan Knotek. „V současné době jsou na linku nasazovány v některých dnech autobusy z důvodu nemocnosti řidičů s oprávněním na řízení drážních vozidel,“ řekl.

Město o změně neuvažuje. Ani o možnosti, že linka číslo 57 nebude končit ve Starých Předlicích, ale zajížděla by do Trmic. Podle Knotka nyní totiž slouží jako návazná na linku číslo 12 do Chabařovic, Přestanova, Chlumce a Roudníků a proto se změna alespoň do stanovení nových jízdních řádů neplánuje.