„Už je nejvyšší čas. Samozřejmě přesné období prořezu se řídí druhem dřeviny. Například v tuto dobu už není vhodné období na javory, které se po řezu doslova vypláčí. Zato na lípy, které rostou v Mánesových sadech a jejichž větve trčí do silnice, ano. Chce to ale s citem, maximálně do podjezdné výšky kamionů, tedy těch 5 metrů. Víc ne,“ uvedl k tomu Marek Hanuš z Fakulty životního prostředí Univerzity Jana Evangelisty Purkyně.

Pozemek v Mánesových sadech patří z větší části městu. Soukromé pozemky jsou pouze na začátku a na konci parkovací plochy, kde problém se zelení není tak výrazný.

„Na městských pozemcích v Mánesových sadech bude náprava zjednána nejpozději do 14 dní,“ uvedl tiskový referent magistrátu Václav Groulík.

Úpravu zeleně na území centrálního obvodu v letošním roce ještě obstarají firmy, které si nasmlouvala radnice centrálního městského obvodu, přestože údržbu zeleně od 1. ledna 2008 již od obvodů převzal odbor správy a evidence majetku ústeckého magistrátu.

„Úpravu keřů u Mánesových sadů provede do konce příštího týdne firma AVE CZ Ústí nad Labem, prořez stromů v této lokalitě zajistí do 14 dní firma P-EKO,“ dodal Groulík.

Magistrát se zároveň dohodl s obvody o pomoci při kontrolách čistoty a zeleně. „Pokud nebudou za čtrnáct dnů větve v Mánesových sadech prořezány, upozorníme na to magistrátní úředníky,“ uvedl místostarosta centrálního obvodu Jan Tvrdík.