A to i na základě objevených dokumentů s osobními daty bývalých i současných zaměstnanců šesti hotelů v severních Čechách.

Ústecký deník už před časem přinesl videoreportáž zdevastovaného Máje, ve které zaznamenal také povalující se dokumenty.

Podle ústecké policejní mluvčí Veroniky Beranové část dokumentů, které obsahovaly velmi citlivé informace, zajistili. „Zároveň byl vydán příkaz k zatčení majitele Jaromíra Houžvičky,“ dodala Beranová. Případem se bude také zabývat Úřad na ochranu osobních údajů, uvedla Nova.

Smlouvy a jiné listiny z hotelového archivu byly volně přístupné. A proto se někteří zaměstnanci bojí, že jejich osobní data někdo zneužije.

Našly se také dokumenty či smlouvy podepsané bývalým ředitelem hotelu Máj Václavem Hálou. „Byl jsem v šoku, když jsem se to dozvěděl,“ řekl Deníku Hála a jedním dechem dodal: „V pondělí kvůli tomu podám trestné oznámení na neznámého pachatele.“

Vedení bývalého hotelu mělo podle něj už dávno před koncem provozu všechny dokumenty odevzdat například do okresního archivu.

Hotel Máj je v současné době domovem pro bezdomovce a narkomany. Totálně zdevastovaný hotel je také rájem pro sběrače kovů. Objekt se již dostal do takového stavu, že z něj opadávají keramické obklady fasád, oplechování je odtržené, okna jsou rozbitá.

Primátor Jan Kubata (ODS) se obává, že se v krajské metropoli rýsuje další ruina. „Nechci, aby zde vzniklo sektorové centrum číslo dvě,“ řekl minulý týden Kubata.

Stavební odbor magistrátu proto nařídil majiteli okamžitou nápravu a zabezpečení objektu. „Pokud tak neučiní, hrozí mu pokuta až do výše 200 tisíc korun,“ uvedl mluvčí ústeckého magistrátu Milan Knotek.

Městská policie zde letos zadržela již devatenáct osob. K hotelu také musí vyjíždět i hasiči kvůli častým požárům.