Majitel stáda krav v Arnultovicích tvrdí, že mu někdo přestřihává ohradník a neustále škodí.
„Zapalují mi balíky slámy a pak volají veterinářům, že nemám čím krmit,“ řekl Sejkora s tím, že v současné době prošetřuje policie v Libouchci tři trestní oznámení, která podal na neznámého pachatele.
Veterináři na základě anonymních telefonátů ale statek několikrát kontrolovali.

V únoru zde skot dokonce živořil v bahně na mrazu, bez přístřeší a podle některých místních lidí téměř bez jídla a pití.
A krajská veterinární správa s majitelem zahájila správní řízení. Případ následně předala ústeckému magistrátu, který mohl Vítězslavu Sejkorovi za hrubé porušení zákona proti týrání zvířat udělit až půl milionovou pokutu.
Veterinář Karel Linzmayer z odboru životního prostředí ústeckého magistrátu, který o pokutě rozhodoval, řekl, že oznámení o sankci majiteli stáda krav v Arnultovicích pošle během tohoto týdne.

„Na místě jsem se byl několikrát podívat. Pokutu nakonce majiteli udělím, zatím ale nemůžu sdělit, jak vysokou,“ podotkl Linzmayer s tím, že se majitel bude moci proti udělené finační saknci odvolat.
Sejkora bude muset zřejmě kvůli pokutě prodat část ze svého padesátihlavého stáda krav plemena Hereford. To je na těžké podmínky zvyklé.
„Už nyní jsem musel několik kusů prodat. Dalším hrozí, že půjdou na jatka,“ podotkl majitel krav.

Majitel zřejmě do podzimu postaví nový přístřešek pro svůj skot. V současné době podle svých slov čeká na udělení stavebního povolení.
Právě kvůli nedostatečnému přístřeší pro krávy byl Sejkora obyvateli Arnultovic v minulosti také kritizován. V současné době to však chce změnit.
Přitom ještě na konci února bylo stádo krav v bahně. Po podestýlce a přístřešku pro skot tehdy nebylo ani vidu, ani slechu. „Žijí v otřesných podmínkách. Před dvěma měsíci se krávy doslova topily v bahně. Naštěstí nějaké bahno odvezl,“ láteřil před časem místní obyvatel Jaroslav Zdeněk.
Sejkora zareagoval tím, že byl nešťastný z toho, v jakých podmínkách krávy během posledních měsíců žily. „Od prosince jsem čekal na dodání štěrku a vyhrabání jílu z výběhu. Marně. Firma mi dodala pouze první fůru a pak mi dodavatel řekl, že má jiné lukrativnější zakázky,“ sdělil Sejkora.

Když se případem začala následně zabývat Krajská veterinární správa vše se změnilo. Majitel poslal stádo krav do výběhu, kde i v současné době skot žije.
„Krávy zde mají dostatek slámy a také sucho. Z výběhu odstranil i starý šrot, o který se mohlo stádo zranit,“ řekl před časem Petr Pilous z Krajské veterinární správy.
Sejkora ale tvrdí, že to stádu krav vůbec neprospělo. Majitele krav kvůli uděleným dotacím kontroluje také finanční úřad.