Zdeňka Hrstková uvedla, že proti exekuci podali odvolání. „Stále jsme v odvolací lhůtě. Exekutoři, ale manželovi sebrali peníze, chtěli mu zabavit auto. I když jsme položili čtyři sta tisíc korun, odvážejí nám zboží z výrobny,“ řekla Hrstková s tím, že nebudou moci během pátku pracovat.

Padesátka zaměstnanců tak přijde do práce zbytečněazákazníci firmy budou v pátek bez masa. Hrstkovi za to hrozí další pokuty, které půjdou do desítky tisíc korun.

„Jestli nebudeme moci zítra expedovat, tak to bude moci rovnou zavřít. Přijdeme minimálně o čtyřicet až padesát procent zákazníků,“ sdělil pracovník výroby Milan Pečený. David Koncz, zástupce úřadu Cheb, který exekuci prováděl, se odmítl vyjádřit a odkázal na svého tiskového mluvčího. Hrstkovi kvůli údajně protiprávnímu postupu zavolali i policii. Marně. Podle policisty, který byl na místě, nejsou takové případy v jejich kompetenci.

Exekutoři kolem 21 hodin odjeli z výrobny s dvěma kamiony naplněnými zhruba devíti tunami masa. Hrstkova firma zásobuje masem hlavně Ústecký a Středočeský kraj, ale také Prahu.

Více v sobotním vydání deníku.