Tady jim zazpíval dětský sbor Koťata z Chlumce, své slavnostní projevy pronesli náměstek primátora Arno Fišera a radní Milan Bartůněk. Setkání doprovázela projekce filmu o městě a jeho okolí.
Jak potvrdil Václav Groulík z tiskového oddělení magistrátu, včerejší vítání občánků uspořádalo město vůbec poprvé v historii. „Do roku 1989 to dělaly jednotlivé obvodní úřady,“ uvedl.
Pavel Novotný z agentury Roxy II vysvětlil, že projekt je postaven na 650 miminek ročně. „Při tomto výpočtu se vycházelo z demografických prognóz. Proto jsme to také uspořádali takto velké, jinak bychom museli občánky vítat každých čtrnáct dní, a to by nebylo možné,“ řekl.
Zástup maminek, které se registrovaly u vchodu, se táhl z druhého patra až do přízemí, ale vše jinak probíhalo poměrně rychle. „Maminky se zaregistrují do registrační knihy, na základě této registrace obdrží 5 tisíc korun, památníček pro miminko a kytičku gerberu,“ dodala k tomu asistentka Iva Hochmanová z Roxy II. Každá maminka pak měla k dispozici ještě stůl a pohoštění pro tříčlenný doprovod