VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bývalý ředitel nemocnice: Umlčeli mě!

Ústí nad Labem - Pouhých 141 dní řídil Robert Poskočil ústeckou Masarykovu nemocnici. Poté byl odvolán. Důvod? Neuspokojivý hospodářský výsledek. Nemocnice byla po třech měsících ve ztrátě zhruba devět milionů korun.

9.6.2008 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Filip Vlček

„Týden po mém odvolání jsem byl ale schopen doložit, že dosáhla nemocnice zisku 4 miliony korun,“ řekl v rozhovoru, který poskytl po svém odvolání Deníku. Více než ztráta nemocnice se tak nejspíše vedení Krajské zdravotní nelíbilo, že plánoval změny. A tak byl umlčen.


Jaké důvody vašeho odvolání vám sdělilo představenstvo Krajské zdravotní?
Nebyly mi sděleny žádné oficiální důvody. Dostal jsem pouze k podpisu rozhodnutí představenstva o mém odvolání a podepsal dohodu o ukončení pracovního poměru. Do funkce ředitele Masarykovy nemocnice jsem byl jmenován po bezmála čtyřletém působení ve funkci provozně technického náměstka, po necelých pěti měsících jsem byl odvolán.

Měla ústecká nemocnice vytvořený plán hospodaření na letošní rok? Počítalo se v něm se ztrátou?
Plán hospodaření pro letošní rok vytvořil bývalý ředitel Tomáš Indra v závěru roku 2007. Počítalo se v něm se ztrátou nemocnice ve výši 64 milionů korun. Vytvořil ho společně s ekonomickým náměstkem Martinem Sloupem, který však počátkem roku 2008 odešel do VZP.

A podle tohoto plánu jste měl hospodařit?
Já jsem do pozice ředitele nemocnice nastoupil jako takzvaný “krizový manažer“, který měl zajistit vyrovnané hospodaření. Sestavil jsem proto nový plán. Mým jasným cílem bylo redukovat některé náklady, především na léky a spotřební zdravotnický materiál.

Dále se změnily například výnosy z prodeje pozemků v blízkosti Masarykovy nemocnice ve výši 15 milionů korun, plánoval se také odprodej vily v Herbenově ulici, to vše podle odborných odhadů. Došlo i k přepočtení výnosů od zdravotních pojišťoven na 104,8 procenta a následně byly zreálněny ceny přístrojů tak, aby mohlo dojít ke snížení jejich odpisů. Poté se plán teprve naplnil.

Takže bývalý ředitel Indra naplánoval na letošní rok ztrátu a když se do ní nemocnice po třech měsících dostala, tak vás za ni vyhodil?
Také tomu příliš nerozumím. Bylo to ale rozhodnutí celého představenstva, jehož je Indra členem. Ten nejdříve sestavoval plán, jenž počítá se ztrátou 64 milionů korun a za čtyři měsíce už neví, že něco takového sestavil, což představenstvo odmítlo akceptovat.

Víte, jak hospodařila ústecká nemocnice pod vedením bývalého ředitele Indry?
Za poslední čtyři měsíce roku 2007 byla ztráta, dle dostupných podkladů Masarykovy nemocnice, ve výši 18,2 milionu korun. A za celý loňský rok se ztráta vyšplhala na 59 milionů korun. Ale myslím, že pro hodnocení bude správné nejprve vyčkat na výsledky auditu hospodaření roku 2007.

A za jaký neuspokojivý hospodářský výsledek vás tedy představenstvo Krajské zdravotní vyhodilo?
Po prvním čtvrtletí byla nemocnice ve ztrátě cca 9,2 milionu korun. Týden po mém odvolání jsem byl ale schopen doložit výsledky hospodaření za první čtyři měsíce letošního roku, během kterých dosáhla nemocnice zisku 4 miliony korun.

Nemyslíte si, že jste se tedy spíše někomu nelíbil a proto jste skončil?
Možná, že ano, nedokážu to ale konkrétně posoudit. Může to být reakce na to, že jsem chtěl provést řadu změn, které by byly podle mého názoru jednoznačně ku prospěchu fungování Masarykovy nemocnice. Konkrétně jsem nesouhlasil s nestandardní „distribucí“ léků v lékárně, na kterou jsem upozornil. Dále to byl můj trvalý tlak na snižování cen léků a spotřebního zdravotnického materiálu.

Co jste chtěl dále změnit?
Hlavně to, co jsem si od zřízení Krajské zdravotní sliboval. Tedy, že se výrazně zvýší tlak na snížení ceny léků a spotřebního zdravotnického materiálu a bude možné vyjednat lepší ceny pro Masarykovu nemocnici i další nemocnice patřící do Krajské zdravotní.

Za čtyři měsíce se ale neuskutečnilo žádné výběrové řízení, žádné poptávkové řízení. Nic zásadního se v tomto směru nezměnilo, pouze přešlo obchodní oddělení na centrálu Krajské zdravotní.

Měl jste možnost ztrátu členům představenstva Krajské zdravotní vysvětlit?
Takovou možnost jsem nedostal a mrzí mě to. Nebyl jsem vůbec přizván na jednání představenstva, kde bylo o situaci nemocnice jednáno. Uvědomuji si ale, že není povinnost představenstva mě přizvat. Jen bych považoval za logické, že jeho členové budou chtít slyšet mé vysvětlení a názory, že dostanu příležitost obhájit svoje kroky, které jsem chtěl udělat s cílem zlepšit situaci nemocnice.

Autor: Radek Nohl

9.6.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Pokladní 17 000 Kč

Pokladníci v prodejnách POKLADNÍ v maloobchodní prodejně. Požadované vzdělání: nižší střední. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Krušnohorská č.p. 2821/5, Severní Terasa, Ústí nad Labem., Pracovní náplň : nakládání se zbožím, kontrola a prezentace zboží, obsluha pokladny., Požadujeme : vzdělání – nižší střední, praxe v obchodním řetězci výhodou, samostatný a výkonný způsob práce, nasazení, spolehlivost, pracovitost, flexibilitu a pozitivní postoj k obchodu , příjemné vystupování, ochotu k fyzické práci., Nabízíme : řádné zaškolení, možnost profesního růstu, odpovídající finanční ohodnocení, jistotu stálého zaměstnání., Kontakt: telefonicky si sjednat osobní jednání.. Pracoviště: Norma, k.s.- provozovna 02, Krušnohorská, č.p. 2821, 400 11 Ústí nad Labem 11. Informace: Kateřina Slavíková, +420 225 996 614.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 19 660 Kč

Sociální pracovníci specialisté v oblasti péče o děti a mládež (kromě péče o zdravotně postižené) Sociální pracovník. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 19660 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:Dům Samaritán, Štefánikova č.p. 246/1, Klíše, Ústí nad Labem., Požadované vzdělání: vysokoškolské, bakalářské, vyšší odborné (obor Sociální práce, Sociální politika, Sociální pedagogika)., Požadované dovednosti a osobnostní předpoklady:, - ideálně praxe v sociálních službách (praxe v oblasti sociálních služeb pro osoby bez přístřeší, výhodou), - orientace v oblasti sociálních služeb, - znalost Zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, - znalost Standardů kvality poskytovaných sociálních služeb (aktivní účast na tvorbě nebo revidování, Standardů kvality poskytovaných sociálních služeb výhodou), - motivace k práci s cílovou skupinou - osoby bez přístřeší, - motivace k práci ve 3 sociálních službách (azylový dům, noclehárna, nízkoprahové denní centrum), které, jsou poskytovány 3 formami (pobytová, ambulantní, terénní), - znalost práce na PC, - psychická stabilita, schopnost empatie, schopnost týmové spolupráce, - ochota a zájem se vzdělávat, odborně růst, být otevřený změnám, - trestní a morální bezúhonnost, - zdravotní způsobilost, - samostatnost, zodpovědnost, tvořivost, nápaditost, Nabízíme:, - příjemné pracovní prostředí, skvělý kolektiv, - práce v týmu zkušených pracovníků, - možnost seberealizace, - velký prostor pro sebevzdělávání a odborný růst, - zařazení pracovníka do 9. nebo 10. platové třídy podle dosaženého vzdělání, výše mzdy dle přílohy 3 platových tabulek k Nařízení vlády č. 341/2017 - mzda od 19.660,- Kč /měsíc, - práci v neustále se rozvíjející, stabilní a dlouhodobě fungující organizaci (Oblastní charita Ústí nad, Labem), - práci v Domě Samaritán a to ve 3 sociálních službách, které mají v Ústí nad Labem nezastupitelné místo., Cílem služeb je začlenění osob bez přístřeší do společnosti, podpora těchto osob při řešení obtížných, životních situací, zmírnění negativních dopadů souvisejících se ztrátou přístřeší, pomoc s orientací, uživatelů v oblastech společenského života, s jejich návratem na trh práce, pomoc se získáním nového, bydlení, zlepšením zdravotního stavu., V případě zájmu nás kontaktujte pouze na e-mailu (prosíme, netelefonujte). Profesní životopis a motivační, dopis zašlete nejpozději do 31.5.2018 na e-mail: kristofova.v@charitausti.cz., , Výběrové řízení je tříkolové, v první kole proběhne výběr na základě zaslaného životopisu a motivačního, dopisu. V druhém kole budou vybraní kandidáti pozváni k přijímacímu pohovoru. Uchazeči vybraní do, třetího kola se zúčastní jednodenní stáže v zařízení. Přijímací pohovory a stáže budou probíhat ve dnech, 4.-8.6.2018.. Pracoviště: Oblastní charita ústí nad labem - dům samaritán, Štefánikova, č.p. 246, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Vendula Krištofová, .

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Projektant ve 23 000 Kč

Inženýři projektanti inženýrských děl PROJEKTANTKA/PROJEKTANT MOSTŮ A INŽENÝRSKÝCH KONSTRUKCÍ. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Děčínská č.p. 717/21, Střekov, Ústí nad Labem., NÁPLŇ PRÁCE - uplatnění znalostí a dovedností, " koncepční návrhy mostních a inženýrských staveb a konstrukcí, " statické výpočty, " projednání dokumentace se správci, s úřady, " další nutné související práce při projekční činnosti, POŽADUJEME - znalosti, schopnosti a dovednosti, " VŠ, SŠ vzdělání - zaměření na mostní a inženýrské konstrukce případně statika, " znalost výpočetních a CAD systémů, " zájem o obor stavitelství a chuť rozšiřovat své znalosti, " samostatnost i schopnost práce v týmu, " flexibilitu, komunikativnost a aktivní přístup, " řidičský průkaz skupiny B - výhodou, " jazyky: AJ, NJ, RU,... - výhodou, NABÍZÍME - benefity a motivace, " zázemí stabilní společnosti, " příjemné pracovní prostředí a přátelský kolektiv, " osobní přístup a podporu kolegů, " zajímavou, odpovědnou a pestrou práci, " profesní růst a podporu rozvoje osobnosti, " školení a vzdělávání v rámci interního systému rozšiřování vědomostí, " odměňování v závislosti na vlastním nasazení, " širokou nabídku zaměstnaneckých benefitů (stravenky, sport, kultura, jubilea, aj.), Kontakt: zájemci mohou své životopisy zasílat na uvedený e-mail.. Pracoviště: Valbek spol. s r. o. - ústí n. l., Děčínská, č.p. 717, 400 03 Ústí nad Labem 3. Informace: Kateřina Jiroušová, +420 487 070 467.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 20 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:Tisá 302., Náplň práce: příprava hotových pokrmů a minutková kuchyně., Požadujeme: vyučení nebo dlouhodobou praxi., Nabízíme: mzdu 20 000 - 32 000,- Kč., prémie, podnikové stravování., Kontakt: od 10:00 do 18:00 hod si telefonicky sjednat osobní jednání.. Pracoviště: Radek vopat - provozna tisá, 403 36 Tisá. Informace: Pavla Vopatová, +420 475 222 642.


Ilustrační foto.

Kvůli výluce v Německu nepojedou některé vlaky do Drážďan

Kostel svatého Floriána v Krásném Březně
8

Mše za město Ústí, koncerty, výstavy. Páteční noc bude patřit kostelům

Dvě ubytovny v Ústí končí, přes dvě stovky lidí přijdou o střechu nad hlavou

Ústí nad Labem - Provoz ubytovny Modrá na Střekově a v Klíšské ulici v centru Ústí končí. Celkem 230 lidí, z toho 80 dětí si tak musí najít nové bydlení. Majitelem budov jsou CPI byty.

Spí a pijí venku, hrabou se v popelnicích. Strážníci šli po bezdomovcích

Ústí nad Labem - Pokuty rozdávali ústečtí strážníci během čtvrteční bezpečnostní akce.

Startuje GDPR. Vše potřebné najdete zde

Severní Čechy - Evropské Nařízení GDPR, které má zvýšit ochranu osobních údajů, bude platit od pátku 25. května. Musí se jím řídit všechny firmy i orgány státní a veřejné správy. Kromě nich se týká jednotlivců a online služeb, které zpracovávají data uživatelů.

Komu zůstane černý Petr? Arma jde do boje o všechno!

Ústí nad Labem - Arma vs. Vítkovice. Jeden z nich oslaví dnes večer záchranu v FNL, druhý bude smutnit po sestupu o soutěž níž. Duel o všechno startuje v Ústí v 17.00! 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT