VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bývalý ředitel nemocnice: Umlčeli mě!

Ústí nad Labem - Pouhých 141 dní řídil Robert Poskočil ústeckou Masarykovu nemocnici. Poté byl odvolán. Důvod? Neuspokojivý hospodářský výsledek. Nemocnice byla po třech měsících ve ztrátě zhruba devět milionů korun.

9.6.2008 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Filip Vlček

„Týden po mém odvolání jsem byl ale schopen doložit, že dosáhla nemocnice zisku 4 miliony korun,“ řekl v rozhovoru, který poskytl po svém odvolání Deníku. Více než ztráta nemocnice se tak nejspíše vedení Krajské zdravotní nelíbilo, že plánoval změny. A tak byl umlčen.


Jaké důvody vašeho odvolání vám sdělilo představenstvo Krajské zdravotní?
Nebyly mi sděleny žádné oficiální důvody. Dostal jsem pouze k podpisu rozhodnutí představenstva o mém odvolání a podepsal dohodu o ukončení pracovního poměru. Do funkce ředitele Masarykovy nemocnice jsem byl jmenován po bezmála čtyřletém působení ve funkci provozně technického náměstka, po necelých pěti měsících jsem byl odvolán.

Měla ústecká nemocnice vytvořený plán hospodaření na letošní rok? Počítalo se v něm se ztrátou?
Plán hospodaření pro letošní rok vytvořil bývalý ředitel Tomáš Indra v závěru roku 2007. Počítalo se v něm se ztrátou nemocnice ve výši 64 milionů korun. Vytvořil ho společně s ekonomickým náměstkem Martinem Sloupem, který však počátkem roku 2008 odešel do VZP.

A podle tohoto plánu jste měl hospodařit?
Já jsem do pozice ředitele nemocnice nastoupil jako takzvaný “krizový manažer“, který měl zajistit vyrovnané hospodaření. Sestavil jsem proto nový plán. Mým jasným cílem bylo redukovat některé náklady, především na léky a spotřební zdravotnický materiál.

Dále se změnily například výnosy z prodeje pozemků v blízkosti Masarykovy nemocnice ve výši 15 milionů korun, plánoval se také odprodej vily v Herbenově ulici, to vše podle odborných odhadů. Došlo i k přepočtení výnosů od zdravotních pojišťoven na 104,8 procenta a následně byly zreálněny ceny přístrojů tak, aby mohlo dojít ke snížení jejich odpisů. Poté se plán teprve naplnil.

Takže bývalý ředitel Indra naplánoval na letošní rok ztrátu a když se do ní nemocnice po třech měsících dostala, tak vás za ni vyhodil?
Také tomu příliš nerozumím. Bylo to ale rozhodnutí celého představenstva, jehož je Indra členem. Ten nejdříve sestavoval plán, jenž počítá se ztrátou 64 milionů korun a za čtyři měsíce už neví, že něco takového sestavil, což představenstvo odmítlo akceptovat.

Víte, jak hospodařila ústecká nemocnice pod vedením bývalého ředitele Indry?
Za poslední čtyři měsíce roku 2007 byla ztráta, dle dostupných podkladů Masarykovy nemocnice, ve výši 18,2 milionu korun. A za celý loňský rok se ztráta vyšplhala na 59 milionů korun. Ale myslím, že pro hodnocení bude správné nejprve vyčkat na výsledky auditu hospodaření roku 2007.

A za jaký neuspokojivý hospodářský výsledek vás tedy představenstvo Krajské zdravotní vyhodilo?
Po prvním čtvrtletí byla nemocnice ve ztrátě cca 9,2 milionu korun. Týden po mém odvolání jsem byl ale schopen doložit výsledky hospodaření za první čtyři měsíce letošního roku, během kterých dosáhla nemocnice zisku 4 miliony korun.

Nemyslíte si, že jste se tedy spíše někomu nelíbil a proto jste skončil?
Možná, že ano, nedokážu to ale konkrétně posoudit. Může to být reakce na to, že jsem chtěl provést řadu změn, které by byly podle mého názoru jednoznačně ku prospěchu fungování Masarykovy nemocnice. Konkrétně jsem nesouhlasil s nestandardní „distribucí“ léků v lékárně, na kterou jsem upozornil. Dále to byl můj trvalý tlak na snižování cen léků a spotřebního zdravotnického materiálu.

Co jste chtěl dále změnit?
Hlavně to, co jsem si od zřízení Krajské zdravotní sliboval. Tedy, že se výrazně zvýší tlak na snížení ceny léků a spotřebního zdravotnického materiálu a bude možné vyjednat lepší ceny pro Masarykovu nemocnici i další nemocnice patřící do Krajské zdravotní.

Za čtyři měsíce se ale neuskutečnilo žádné výběrové řízení, žádné poptávkové řízení. Nic zásadního se v tomto směru nezměnilo, pouze přešlo obchodní oddělení na centrálu Krajské zdravotní.

Měl jste možnost ztrátu členům představenstva Krajské zdravotní vysvětlit?
Takovou možnost jsem nedostal a mrzí mě to. Nebyl jsem vůbec přizván na jednání představenstva, kde bylo o situaci nemocnice jednáno. Uvědomuji si ale, že není povinnost představenstva mě přizvat. Jen bych považoval za logické, že jeho členové budou chtít slyšet mé vysvětlení a názory, že dostanu příležitost obhájit svoje kroky, které jsem chtěl udělat s cílem zlepšit situaci nemocnice.

Autor: Radek Nohl

9.6.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel26 020 Kč

Učitelé odborného výcviku (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) Učitel programování CNC strojů, CAS systémy. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: U Panského dvora č.p. 1006/1a, Klíše , Ústí nad Labem., Požadujeme: bezpodmínečně VŠ vzdělání - odborné + DPS-pedagogické minimum, nebo VŠ pedagogická fakulta s vhodnou aprobací. Dále požadujeme znalost řídících systémů, geometrie a souřadných systémů CNC strojů, znalost programování a simulace v řídícím systému Mikroprog S/F, Siemens, generování NC programů, úprava NC programů, práce s CAS programem, např. VariCAD, CAS/CAM Kocoprg, SolidWorks a HSMWorks., Nabízíme: zaměstnanec bude zařazen jako pedagog ve 12. platové třídě, 8 týdnů dovolené. , Pracovní poměr bude uzavřen na dobu určitou do 31.8.2019. Později může být prodloužen. Profesní životopisy zasílejte pouze e-mailem : stejskalova@stsul.cz co nejdříve.. Pracoviště: Střední průmyslová škola stavební a střední odborná škola stavební a technická, ústí nad labem, příspěvková organizace - u panského dvora, U Panského dvora, č.p. 1006, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Jiřina Stejskalová, +420 477 753 803.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel25 470 Kč

Učitelé odborného výcviku (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) Učitel OB - Obráběč kovů. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25470 kč, mzda max. 30760 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: U Panského dvora č.p. 1006/1a, Klíše , Ústí nad Labem., Požadujeme: bezpodmínečně vyučení v oboru obráběč kovů, strojní mechanik, zámečník nebo nástrojař, maturitní zkouška v oboru strojního zaměření výhodou, ale není podmínkou. Dále požadujeme DPS - pedagogické minimum, možné zahájení studia ve školním roce 2018/2019. Požadujeme znalost práce na CNC obráběcích strojích, CAS systémy, základní práce na PC, internet, elektronická pošta, Word, Excel, PowerPoint. , Nabízíme: zaměstnanec bude zařazen jako pedagog v 11. platové třídě, 8 týdnů dovolené. Pracovní poměr bude uzavřen na dobu určitou do 31.8.2018. Později může být prodloužen. , Profesní životopisy zasílejte pouze e-mailem : stejskalova@stsul.cz co nejdříve.. Pracoviště: Střední průmyslová škola stavební a střední odborná škola stavební a technická, ústí nad labem, příspěvková organizace - u panského dvora, U Panského dvora, č.p. 1006, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Jiřina Stejskalová, +420 477 753 803.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technik25 000 Kč

Technici elektronici projektanti, konstruktéři Projektant TZB strojní. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Za Válcovnou č.p. 465/49, Předlice, Ústí nad Labem., Náplň práce : projekce v teplárenství - výměníkové stanice, horkovody, parovody ÚT, kotelny, plynárenská zařízení-kotelny, plynoinstalace, regulační stanice plynu., Požadujeme : VŠ(SŠ) technického směru výhodou autorizace, praxe min. 5let, znalost práce s programy " CAD" ( AutoCad), očekáváme aktivní přístup k práci, svědomitost, samostatnost, flexibilita a schopnost týmově pracovat., Nabízíme: mzdu 25 000 - 40 000,- Kč., stravenky, zajímavou práci v prosperující firmě, motivující platové ohodnocení, dlouhodobou perspektivu a možnost dalšího odborného rozvoje. , Zájemci si mohou telefonicky sjednat osobní jednání.. Pracoviště: Elte, s.r.o., Za Válcovnou, č.p. 465, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Roman Svoboda, +420 725 261 403.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Elektromontér18 000 Kč

Stavební a provozní elektrikáři Strojník - řidič. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Za Válcovnou č.p. 465/49, Předlice, Ústí nad Labem., Náplň práce: práce se strojem (bagr kolový, obsluha jeřábu), řidič nákladního auta., Požadujeme: platný strojnický průkaz (rypadlo nakladač kolový), praxe podmínkou, zručnost, samostatnost, spolehlivost ŘP sk. B, C., Nabízíme: mzdu 18 000 - 25 000,- Kč., stravenky, nástup možný ihned., Zájemci si mohou telefonicky sjednat osobní jednání.. Pracoviště: Elte, s.r.o., Za Válcovnou, č.p. 465, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Roman Svoboda, +420 725 261 403.

Eveline Jahelková pracuje jako vedoucí děčínského útulku už 17 let.

Eveline Jahelková: Zákony na ochranu zvířat jsou podle mě pořád slabé

Zlatá Ester Ledecká
7

Ledecká je olympijskou legendou. Získala druhé zlato, po lyžích i na snowboardu

Znavený dvouletý dveřník, fet za volantem a soutěž střihačů vína: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 23. února 2018.

FOTO: Několik medvědů provázelo školní masopust na sídlišti v Krásném Březně

Krásné Březno - V průvodu druhého ročníku školního masopustu nechyběl medvěd, šašek či královna.

Ústí se těší na víkend. Zaplesá si Střekov i Činoherák

Ústí n. L. - Pestrý plesový víkend čeká krajskou metropoli. Odehrají se tu minimálně čtyři plesy.    

AKTUALIZOVÁNO

Hokejisté v bitvě o finále padli s Ruskem. Zahrají si o olympijský bronz

/FOTOGALERIE/ Šance na medaili ještě žije, zlato z toho už ale nebude. Čeští hokejisté prohráli v semifinále olympijského turnaje s Ruskem 0:3 a budou tak bojovat o bronz. Ze strany národního týmu to nebyl špatný výkon, bohužel znovu vyhořel v koncovce. Svěřenci trenéra Josefa Jandače se v sobotu od 13:10 utkají s vítězem zápasu mezi Kanadou a senzací z Německa.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT