VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ústí hrozí firmě AVE sankcemi kvůli zeleni

Ústí nad Labem - Telefonáty Deníku kvůli neudržované zeleni neustávají. Občané z celého města upozorňovali na šlendrián, který kolem nich panuje. Vedení města se pod palbou stížností rozhoupalo k akci. Za viníka označilo firmu AVE CZ, ačkoliv opozice tvrdí, že je chyba hlavně v systému údržby a v úklidu, nastaveném radnicí.

12.6.2008
SDÍLEJ:

Ústecké děti Martin a Anička v neposečené trávě na KlíšiFoto: DENÍK/Janni Vorlíček

AVE by měla nejpozději do 29. června, na základě požadavku primátora města Jana Kubaty, odstranit veškeré současné nedostatky v údržbě zeleně. „Společnost se k tomu zavázala na dnešním mimořádném jednání, které primátor svolal v reakci na opakované stížnosti obyvatel,“ uvedl mluvčí města Milan Knotek.

„Kvalitu údržby zeleně v některých ústeckých lokalitách považuji za zcela nedostatečnou a veřejnosti se omlouvám. Většinu stížností, které jsem obdržel, hodnotím jako oprávněné. Celý systém údržby zjevně neprobíhá tak, jak by to mělo být obvyklé v moderním velkém městě. Pokud se situace brzy výrazně nezlepší, přistoupíme k mimořádně tvrdým sankcím,“ řekl Kubata.

Primátor Kubata rovněž zadal zpracování soupisu lokalit v působnosti AVE CZ, včetně fotodokumentace.

„Ke každé lokalitě má AVE CZ navrhnout postup řešení. Bude rovněž ustanovena pracovní skupina k údržbě zeleně a vedení města budou předkládána denní hlášení o provedených pracích a stížnostech obyvatel. V průběhu července či srpna budou město a AVE CZ jednat o dalších smluvních vztazích,“ vysvětlil Knotek.

Podle něj společnost obdržela od města 14. května upozornění na nedostatky v údržbě zeleně v ulicích Keplerova a Na Sklípku. Odstraněny měly být do 16. května.

„Jelikož k nápravě došlo 9. června, firmě je fakturována smluvní pokuta ve výši 2, 5 tisíce korun denně.

Mnohem větší pokutu však asi bude AVE CZ platit kvůli údržbě zeleně na cyklostezce, konkrétně v úseku Brná – Církvice. Od včerejška firmě hrozí smluvní pokuta 20 tisíc korun denně,“ vysvětlil Knotek.

Nedostatky město zjistilo i v dalších lokalitách. „AVE CZ na to byla příslušným odborem magistrátu upozorněna už 4. června. I zde dojde k uplatnění sankcí,“ dodal Knotek.

Podle firmy AVE CZ není možné problém úklidu ve městě paušalizovat, neboť tato společnost neprovádí údržbu všech ploch v celém městě. „Probírali jsme to při dnešním jednání s primátorem. Je k pravda, že k určitému skluzu prací došlo. Důvodem je počasí. Díky teplu s deštěm tráva extrémně rychle vyrostla,“ vysvětloval jednatel AVE CZ Michal Vlček.

„Určitým limitem, který nás omezuje, je samozřejmě i systém financování. Museli jsme přizpůsobit náš personál penězům. V případě, že dojde k extrémům jako letos, musíme vše platit sami. Slíbili jsme panu primátorovi, že oprávněné závady urychleně odstraníme. Pokud bude situace s počasím pokračovat tak, jako doposud, nezbyde, než aby byl celý systém financování úklidu přehodnocen,“ dodal Vlček.

Podle Ladislavy Vítkové ze stejné společnosti práce započnou už v pátek. „Začneme souběžně na více lokalitách. Sekání bude pokračovat v sobotu, v neděli se sekat nesmí. Navážeme opět v pondělí. Tým pracovníků bude posílen o 7 lidí, 2 velké sekačky a 4 malé. Nejvíce problémů bylo v Neštěmicích a Krásném Březně.“

Podle Vítkové práce začnou na Severní Terase okolo obvodního úřadu, například v Makové ulici, následovat budou Stříbrníky okolo pošty. Klíši ale AVE CZ neuklízí a firma Rosea, jež to má na starosti, se prozatím nevyjádřila.

Městská opozice to však neopomenula pořádně rozmáznout: „Konečně se pánové probudili. Je smutné, že se tak muselo stát po několikerých upozorněních Deníku a nespokojených občanů,“ glosoval sarkasticky Jaroslav Kubín. „Jen doufám, že to nebude jednorázové haló, ale trvalá péče, jež bude magistrát úklidu a zeleni věnovat. Včetně všech okrajových čtvrtí města. Nejen na náměstí.“

Zároveň by Kubína zajímalo, proč když je za vše podle primátora Kubaty zodpovědná AVE CZ, s ní chce ještě město nadále jednat o dalších smluvních vztazích.

„V moderních městech, o nichž pan primátor hovoří, je běžné při nespokojenosti s odvedenou prací smlouvu vypovědět. Zůstávám přesvědčen o tom, že by se tato povinnost měla zase vrátit obvodům, jak tomu bylo dříve. Domnívám se, že to všechno jen směřuje k výpovědi smluv ostatními úklidovými firmami a jejich nahrazení AVE CZ,“ dodal Kubín s tím, že jde o velmi nešťastné opatření.

Je neposekáno či neuklizeno okolo vašeho bydliště i jinde? Pište na ustecky@denik.cz; případně telefonujte na 475 246 826 nebo 724 482 823

Autor: Janni Vorlíček

12.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Věda a výzkum - Věda a výzkum Výzkumný a vědecký pracovník 24 000 Kč

Výzkumní a vývojoví vědečtí pracovníci v chemických oborech Výzkumný a vývojový pracovník. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Revoluční 1930/86, Ústí nad Labem., Pracovní náplň:, řeší výzkumné a vývojové úkoly Plánu Technického Rozvoje, raciaonalizace výrobních technologií a výrobkových inovací dle zadání, provádí provozní a modelové zkoušky v souladu s PTR, zavádí nové postupy resp. procesy chemických výrob, ověřování nových postupů na laboratorních nebo plp modelech, analyzuje věcné souvislosti zkoumaných dějů a procesů chemické technologie s ohledem na jejich praktickou realizovatelnost a ekologickou a rizikovou přijatelnost navrženého řešení, navrhuje metody měření chemicko - inženýrských parametrů, navrhuje změny v současných technologiích, navrhuje výrobní postupy pro nové výrobky, zpracovává výzkumné zprávy, zpracovává technologické podklady pro studie a projektovou dokumentaci a nákresy technologických schémat, Požadujeme: , vysokoškolské vzdělání v oboru chemie, vzdělání v oblasti chemická technologie popř. chemické inženýrství výhodou, cílevědomost, flexibilitu, systematičnost myšlení, praxe na obdobné pozici výhodou, ale není nutnou podmínkou, dobré rešeržní a analytické schopnosti, rychlá orientace v problematice, znalost AJ slovem a písmem výhodou, vhodné i pro absolventy, Nabízíme:, zajímavou a tvůrčí práci, zvýhodněné stravování, týden dovolené navíc, příspěvek na penzijní připojištění,, mzda od 24.000 Kč do 26.000 Kč pro uchazeče s praxí, u absolventa od 22.000 Kč, Kontakt: , osobně na uvedené adrese - personální oddělení.. Pracoviště: Spolek pro chemickou a hutní výrobu, akciová společnost, Revoluční, č.p. 1930, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Petra Rollingerová, +420 477 162 270.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 13 000 Kč

Prodavači smíšeného zboží Prodavač/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Revoluční č.p. 3111/11, Ústí nad Labem., Požadujeme: základní vzdělání., Nabízíme: mzdu 13 000-15 000,-Kč., Kontakt: telefonicky si sjednat osobní schůzku.. Pracoviště: Ha trang s.r.o., Revoluční, č.p. 3111, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Che Ha Linh, +420 774 994 546.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 120 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič + jeřábník (815 AD 20). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: SD Milada Chabařovice., Nabízíme: dobré mzdové ohodnocení, stravné, navíc 5 dní dodatkové dovolené, školení, zvýhodněné mobilní volání , Požadujeme: SO vzdělání / vyučen, ŘP sk. C + E, profesní způsobilost, vazačský a jeřábniký průkaz, min. 1 rok praxe na autojeřábu. , Kontakt: na e-mail.. Pracoviště: Vodohospodářské stavby, společnost s ručením omezeným - 02: areál sd milada chabařovice, 403 17 Chabařovice. Informace: Jaroslava Lacinová, +420 417 941 121,417 941 119.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 14 900 Kč

Číšníci a servírky Číšník/servírka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Místo výkonu práce: Restaurace Letadlo - Petrovice., Požadujeme: vyučení nebo nižší střední odborné vzdělání. , Nabízíme: mzdu 14 900,- Kč., , pracovní doba krátký týden: ST,ČT od 09:00 do 21:30 hod., dlouhý týden: PO,ÚT,PÁ, SO,NE od 09:00 do 21:30 hod., Kontakt: v případě zájmu sjednat si osobní schůzku na tel. čísle 602538718 pí. Zděňka Doležalová., nebo na e-mailu restaurace@airrestaurace.cz.. Pracoviště: Zdeňka doležalová - 01: air restaurant - letadlová restaurace (sídlo), 403 37 Petrovice u Ústí n.Labem. Informace: Zdeňka Doležalová, +420 602 538 718.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Celorepublikový festival Základních uměleckých škol ZUŠ Open v Ústí
19

FOTO: ZUŠ Evy Randové se představila veřejnosti u Hraničáře

Festival Barevný region v Ústí.
5

FOTO: Barevný region zaplnil Lidické náměstí

Run tour se vrací do Ústí. Ambasadorem závodu je Lukáš Konečný

Ústí nad Labem - Oblíbený závod Czech run tour se znovu vrací do Ústí. Už sedmý ročník, který pojme až 1 500 závodníků, se koná v sobotu 26. května v městské části Střekov, první kategorie odstartují v 10 hodin. 

FOTO: Vlastimil Vondruška na zámku v Trmicích hladil historii a vtipkoval

Trmice - Ve čtvrtek přijel na zámek v Trmicích takřka renesanční člověk Vlastimil Vondruška, aby ve dvou hodinách nechal nahlédnout posluchačům do svého nitra. 

Kvůli výluce v Německu nepojedou některé vlaky do Drážďan

Ústecký kraj - V sobotu 26. května začne plánovaná železniční výluka společnosti DB Netz mezi stanicemi Bad Schandau a Pirna, která potrvá do 23. června. 

Mše za město Ústí, koncerty, výstavy. Páteční noc bude patřit kostelům

Ústecko - Jubilejní desátý ročník má letos ceslostátní akce s názvem Noc kostelů. Ta připadá na pátek 25. května. V letošním ročníku můžete navštívit 1508 kostelů a modliteben po celé republice, z toho 141 v Ústeckém kraji.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT