"Španělský volejbalový svaz totiž omezil počet cizinců v týmu ze šesti na pět a hráči z Evropské unie jsou od letošního ročníku braní jako cizinci. Můj přestup krachnul na tom, že už jsem braný jako cizinec a v Tarragoně už jich je na soupisce pět. Ve smlouvě, kterou jsem tam podepsal jsem měl napsáno, že pokud toto nové pravidlo projde, tak smlouva nebude platit,“ vysvětlil už před časem šestadvacetiletý volejbalista.

Jakube, mise Tarragona skončila předčasně, kde tedy nakonec budete hrát?

Nakonec jsem podepsal smlouvu v Příbrami. Chtěl jsem mít už konečně jasno a rozhodlo to, že o mě v Příbrami hodně stáli. Podepsal jsem tu smlouvu na rok.

Není pro vás odchod z Ústí do Příbrami zklamáním? Vždyť Příbram v loňské sezoně skončila až za Ústím…

Zklamání to pro mě není. Tým Příbrami bude letos dobrý, přišlo hned několik posil a navíc je tu nový trenér. Tým bude mnohem silnější než v loňské sezoně extraligy.

Snil jste o zahraničním angažmá, nakonec nebyla žádná možnost vydat se směrem do Evropy?

Byl jsem na testech v Německu, ale nechtěl jsem být pořád v tom stresu, že nemám kde hrát. Z Příbrami přišla dobrá nabídka, tak jsem na ni kývl, ještě před tím, než jsem se dozvěděl, jak jsem v Německu dopadl.

Kdy se k týmu připojíte?

Příprava nám začíná ve středu 30. července.

Do Příbrami se budete stěhovat, nebo budete dojíždět?

Budu se stěhovat, klub mi podle dohody najde nějaký menší byt.

Už vám vedení klubu naznačilo, co od vás bude očekávat?

Bavil jsem se zatím jen s trenérem a ten mi říkal, že o mě mají velký zájem. Udělalo mi to radost, je důležité, že vás chce i trenér a ne jen manažeři. Měl bych tu hrát univerzála a cílem bude určitě postup do play off, na což ten tým má.

Jak se těšíte na souboje s Ústím?

Bude to pro mě dost divné, ještě jsem to nezažil. Určitě to nebude jednoduché. Sice jsem Ústečák, ale klukům nic nedaruji a budu chtít vyhrát.

Budete mít se spoluhráči z Ústí nějakou rozlučku?

Klukům v pondělí začíná příprava, já mám ještě volno, takže za nimi zajdu a určitě si sedneme někam na pivo, kde všechno probereme.