Největším úspěchem jsou pro ošetřovatele dvě žirafy Rothschildovy. Téměř všechna mláďata mohou návštěvníci v zoo zahlédnout. Výjimkou jsou pouze některé druhy ptáků, které se v prvních týdnech odchovávají mimo voliéru.

Mluvčí ústecké zoo Věra Vrabcová řekla, že je to poprvé, co se jim narodila dvě mláďata žiraf v jednom roce. „Doufáme, že se letos dočkáme ještě dalšího přírůstku. Třetí samice je také březí,“ dodala.

V ústecké zoologické zahradě se podle Vrabcové letos narodilo zhruba o dvacet mláďat více, nežli ve stejném období loňského roku. Velkým úspěchem je chov holubů korunáčů vějířových, kteří má svůj domov v tropických pralesech Nové Guineje. Zoo odchovala první mládě ve své historii.

Podle Vrabcové jsou vzácná také mláďata oslů somálských či jelena bělohubého. Nejvíce přírůstků zřejmě naleznou návštěvníci exotária. Dvěma samicím nosála červeného se narodila trojčata a paterčata. Potomky má i surikata či červení a černobílí lemuři vari.

Návštěvnici mohou v ústecké zoologické zahradě obdivovat až na výjimky všechna mláďata. Někteří papoušci jsou totiž v odchovně a do voliéry u pavilonu opic se dostanou až za několik týdnu, kdy se osamostatní. Naopak mláďata puštíků bělavých nebo sovic sněžných mohou lidé pozorovat bez omezení po celou dobu hnízdění.

Nejvíce nových ptačích přírůstků se zoo podařilo odchovat u papoušků. Potomky má například papoušek žako, šedý či vlkovaný.