„Nejdřív jsem musel za jízdenku zaplatit o osm korun víc, než platím běžně. Pak jsem zjistil, že jedeme úplně jinou trasou, která cestu prodloužila o patnáct minut,“ stěžoval si Daněk.

Ústecký kraj totiž nechal zbořit most v Klínkách, a na jeho místě nyní staví most nový. Zvýšení ceny dopravy i prodloužení cesty má na svědomí přibližně pětikilometrová objížďka přes Mukařov, Náčkovice a Dolní Šebířov.

„O změně cen a zpoždění autobusu mě nikdo neinformoval. Nevím, proč musím platit za to, že se někde opravuje most,“ dodal Daněk.

Autobusová společnost ČSAD Semily, která dopravu zajišťuje, se brání.

„Neměli jsme možnost vylepit včas nové jízdní řády. Ústecký kraj, který plánuje opravu mostu již dlouho, nám to dal vědět až minulý týden. Dali nám doslova šibeniční termín. Když jsme s nimi jednali o proplacení nákladů, byli proti. Proto jsme museli zdražit jízdenky. Myslím, že jednání krajského úřadu bylo nekorektní jak vůči nám, tak vůči cestujícím,“ řekl vedoucí střediska ČSAD Semily v Litoměřicích Tomáš Jedlička.

Mluvčí krajského úřadu František Janačík uvedl, že o výlukách úřad pravidelně informuje na svých webových stránkách. „Ale někdy nám dopravní úřady, které opravy plánují, nejsou schopny dát vědět včas,“ dodal. Podle Lenky Holovské z Údržby silnic a dálnic bude silnice uzavřena až do konce září.

Pro pana Luboše Daňka a další cestující na trase mezi Úštěkem a Ústím to znamená více než měsíční komplikace a zdražení jízdenek. „Spočítal jsem si, že mě měsíc této zvláštní dopravy bude stát o 200 korun víc,“ řekl Luboš Daněk.

„Ústecký krajský úřad se všem cestujícím za dočasné zvýšení jízdného omlouvá. Tento stav bude ale trvat jen do doby, než bude cesta zase průjezdná,“ uvedl František Janačík.

PETRA ŠŤASTNÁ