Radnice se proto po roce vrátila k záměru stavby hotelové části a vypsala nové výběrové řízení na investora. Ten bude zřejmě znám na začátku září. Do té doby bude město přijímat přihlášky.

Nalákat zájemce o Větruši je pro vedení města problém. Už od počátku letošního roku hledá provozovatele místní restaurace. Marně. Mezi Ústečany klesá zájem i o vyhlídkovou věž či bludiště. „Jiná zařízení, která jsou v okolí, turisty nalákat dokáží. U nás to ale pořád nejde,“ podotkla ústecká zastupitelka Květoslava Čelišová (KSČM).

Před několika týdny začala konečně sanace svahu pod výletním zámečkem, který se před rokem sesunul. „Myslíme si tedy, že je ten správný čas, kdy může přijít investor a začít realizovat výstavbu hotelu,“ řekl náměstek primátora Jan Řeřicha (ODS). Vedení města očekává, že po dokončení sanace se zájem o Větruši zvýší a v budoucnu by se měl hotel stát ozdobou města.

Podle Čelišové bude problém investora nalákat. „Restaurace tam nefunguje. Svah budí nejistotu a je jasné, že když se kolem něj skoro rok nic neděje, tak se tam žádný investor nepohrne,“ uvedla.

Zájemce, který bude stavit ubytovací část na Větruši, bude moci využít i restaurace. „Předpokládám, že za tři až čtyři roky bude zřejmě hotel postaven,“ podotkl Řeřicha.

Zároveň dodal, že však bude záležet zejména na investorovi, za jak dlouho stavbu dokončí. Stejně tak kolik na samotnou výstavbu hodlá vynaložit finančních prostředků.

Podle mluvčího ústeckého magistrátu Milana Knotka můžou zájemci svou nabídku posílat na odbor strategického rozvoje do 8. září.
Radnice vyhlásila výběrové řízení už v polovině roku 2006. Tehdy se přihlásila táborská firma Karel Dvořák a společnost Orea Hotels, jež měla být provozovatel hotelu na Větruši. V září 2006 schválili zastupitelé i prodej pozemků v areálu.

Ústí od smlouvy odstoupilo po téměř ročních jednáních. Vedení města se tehdy podle Řeřichy se společností nedohodlo na podmínkách smlouvy.

Rozpor byl i ve finančních otázkách. Firma Dvořák byla ochotna platit roční nájem za stávající objekt Větruše jen půl milionu korun. A to bylo pro vedení města absolutně nepřijatelné. Rada a zastupitelstvo po skončení jednání, zrušily všechna usnesení, která Ústí nad Labem se stavební a obchodní firmou Karel Dvořák vázala.

Ústecká radnice kromě hotelu na Větruši plánuje, že bude k výletnímu zámečku jezdit také lanovka z centra města. Peníze na její výstavbu chce vedení získat z Evropské unie. Využívat lanovku budou moci i handicapovaní turisté.