Ústečtí radní na svém posledním zasedání uvolnili 1,2 milionu korun na spolufinancování projektu. Dalších deset milionů ze svého rozpočtu poskytne ministerstvo financí. Mluvčí magistrátu Milan Knotek uvedl, že díky projektu si projde základní škola rekonstrukcí, úprav se dočká i hřiště v areálu školy. Město zakoupí také čtyři bezpečnostní kamery.

„Předpokládám, že do tří měsíců budou Předlice pod dohledem kamer,“ řekl náměstek primátora Jan Řeřicha (ODS). V budoucnu ohlídají problematickou Prostřední ulici. V jejím okolí se za několik měsíců začne stavět Akční centrum.

Podle zástupce ředitele městské policie Jana Novotného budou kamery v této ústecké čtvrti potřeba stále. „Je to dané mimo jiné místní komunitou,“ řekl Novotný. Díky kamerám ušetří městská policie jednu hlídku, kterou budou moci využít na jiných místech krajské metropole.

S instalací bezpečnostních kamer se počítá také v Neštěmicích. Podle tajemnice místní radnice Věry Součkové mají vzniknout na křížovkách U Pivovarské zahrady – Dražďanská a Podmokelská – Na Sklípku. Poslední má být nainstalována na budově radnice. Ministerstvo vnitra na kamery uvolní dotaci ve výši 840 tisíc korun. Dalších zhruba dvě stě tisíc dá ze svého rozpočtu ústecký obvod Neštěmice.

Ústí nad Labem se jako první připojilo k úzké spolupráci s vládní agenturou proti sociálnímu vyloučení. Cílem partnerství bude vytvořit podmínky pro zkvalitní života v odloučených lokalitách. Pro problémové čtvrti Předlice a Mojžíř se v současné době připravují projekty, na které chce vedení města získat peníze nejen z evropských fondů.

Primátor Ústí Jan Kubata (ODS) před měsícem řekl, že do konce roku bude mít město stavební povolení na výstavbu Akčního centra v Předlicích. Původní projekt byl podle něj drahý, a proto se musel přepracovat. Stavba spolyká asi třicet milionů, o které se rovným dílem podělí město, Ústecký kraj a stát.