Před soudem však nakonec neskončí. Policie předala případ pouze přestupkové komisi. Podle výpovědí se totiž neprokázalo, že s žákyní učitel souložil v době, kdy jí ještě nebylo patnáct let.

Celý vztah profesora Gymnázia dr. Václava Šmejkala s patnáctiletou studentkou měl začít na počátku letošního roku dotyky a líbáním. Vše prasklo 9. června, když je při sexu přistihl její otec. Oznámil to vedení gymnázia a policii.

Podle mluvčí ústecké policie Veroniky Hyšplerové byl případ předán přestupkové komisi kvůli podezření z přestupku proti občanskému soužití, porušení pracovně právních vztahů a pedagogických zákonů. V současné době mu hrozí až pětitisícová pokuta.

Hyšplerová sdělila, že se trestného činu nedopustil. „Případ se zakládá na výpovědi obou zúčastněných. Každý z nich říká, že sex před patnáctým rokem věku nebyl,“ dodala policejní mluvčí. Rodiče studentky v trestném oznámení však uvedli, že všechny indicie nasvědčují tomu, že k vykonání soulože nebo jiného zneužití dítěte došlo před dosažením věku patnácti let.

Případ byl předán městskému obvodu na Severní Terase. Před několika týdny ho však pracovníci odeslali na teplický magistrát, protože učitel tam má trvalé bydliště. Ani v Teplicích se tím však nezabývají. „Předali jsme to dalšímu správnímu orgánu,“ uvedla jedna z úřednic magistrátu. Kterému, však říci odmítla.

Podle Mladé Fronty učitel a studentka svůj vztah netajili. Žáci ústeckého gymnázia prý dvojici často viděli na Skřivánku, jak se vodí za ruce a objímají. Učitel pracovní poměr k poslednímu červenci ukončil. Podal okamžitě výpověď.

Podobný případ se na ústeckém gymnáziu neobjevil poprvé. Před několika lety tam působil profesor, který měl prý na internetových stránkách zveřejňovat fotky svých polonahých studentek. Když se vše provalilo, musel ze školy okamžitě odejít.