Představitelé sociální demokracie jakoukoliv spojitost odmítají a tvrdí, že se stali pouze terčem boje mezi agenturami.

Milan Figedi řekl, že mají po dohodě s městy pronajaté v několika městech kraje lampy veřejného osvětlení. „Tyto ale byly polepeny načerno. Nalepili to i na místa, kde jsou dopravní značky,“ dodal Figedi. Podle něj se plakáty ČSSD, za které nikdo nezaplatil ani korunu, objevily například v Ústí nad Labem, Bílině, Teplicích, Děčíně či Litoměřicích.

Předseda ČSSD v Ústeckém kraji Petr Benda tvrdí, že s tím sociální demokracie nemá nic společného. „Naše agentury a lidi, kteří nám zajišťují kampaň, nemají důvod, aby dělali nějaké černé výlepy. Dokonce mají náš přísný zákaz. Toto nasvědčuje tomu, že se jedná o konkurenční boj agentur nebo politických stran,“ sdělil Benda.

Podobného názoru je také Jiří Jurtín, který pro ČSSD celostátně zajišťuje plakátovací kampaň. „S největší pravděpodobností se naše firma dostala do boje mezi agenturami, které provozují tento výlep. Udělali jsme kroky, aby se to už neopakovalo,“ uvedl Jurtín.
Kampaň podle něj probíhá už od dubna a až do tohoto víkendu nebyl žádný problém. Zároveň dodal, že byl teď informován i o nelegálních výlepech v dalších městech. Například v Brně či Mladé Boleslavi.

Figedi podotkl, že ho oslovily jen čtyři politické strany, se kterými se na vylepování plakátů dohodl. „Jsem přesvědčen, že to není z dílny sociální demokracie,“ dodal Benda.

Problémy s vylepováním předvolebních plakátů měla v kraji i Strana zelených. Strážníci zadrželi minulý týden jednoho muže v Děčíně, kde právě vylepoval plakáty, které propagovaly kandidátku do senátu Moniku Lampovou.

„Stačil jich vylepit jen pár, na místě jsme mu uložili blokovou pokutu pět set korun. Tu zaplatil a těch několik už vylepených plakátů sundal,“ řekl tehdy Deníku mluvčí děčínských strážníků Tomáš Pavlík.