Učiní tak v nejbližším možném termínu.

Sejít se s Ryšavým chce, aby s ním projednal jeho napojení na firmu StratoCruiser. Ta se přihlásila do veřejné soutěže na odkoupení městského domu v Poláčkově ulici. Nabídla přitom nejvyšší cenu. Jenže Ryšavý pro firmu hlasoval v majetkovém výboru, aniž by svým kolegům oznámil, že StratoCruiser ovládá a že by tak mohl být podjatý. O kauzu se zajímá policie. V této souvislosti primátor Kubata minulý týden prohlásil, že pokud se Ryšavého spojení s firmou prokáže, bude požadovat jeho odstoupení, ale že s ním nejprve chce hovořit.

Jak řekl, první den po dovolené nebylo schůzku možné uskutečnit vzhledem k záležitostem, týkajících se agendy města. „Proto jsem neslíbil, že se s ním sejdu hned 1. září. Určitě jsem ale nezměnil své přesvědčení. Na páteční tiskové konferenci už budu schopen říci něco bližšího.“

Ani neštěmický obvod, kde Ryšavý též zasedá v radě, prozatím o jeho poklesku nejednal. Potvrdila to zdejší starostka Liana Wagnerová. „Osobně se domnívám, že udělal velkou chybu. Tu ovšem přiznal. Celou kauzu považuji za nešťastnou,“ dodala Wagnerová s tím, že dosud s radním, ani primátorem nehovořila.

Sám Ryšavý k tomu řekl, že je připraven odstoupit z majetkového výboru, nikoliv z rady. Necítí se vinen a jakékoliv obvinění z intrikaření odmítá.