Plánuje to prý již na letošní podzim. Do jara 2009 mají být hotové první dvě obří haly. Celkově má celý areál tvořit 12 hal, s plochou více jak 233 tisíc metrů čtverečních. Odpůrci stavby ovšem zprávu o brzkém zahájení stavby označují za matoucí a za pokus o demoralizaci místních.

Společnost chce areál velmi rychle dostavět a zároveň slibuje případným nájemcům, že do 7 měsíců od podpisu smlouvy budou připraveny odpovídající prostory pro jakoukoliv firmu. „Je to součást našeho dlouhodobého partnerství s regionem,“ uvedl ředitel industriální výstavby CPI Group Marian Křivan.
Ředitel společnosti Přátelé přírody Marián Páleník, která se nejvíce angažuje v boji proti centru, zprávy o zahájení stavby označuje za matoucí. CPI podle něj nemá stavební povolení, územní rozhodnutí, přičemž územní řízení ještě ani nezačalo, třicet lidí plán stavby negativně připomínkovalo.

Společnost CPI ani nemá výjimky z ochrany chráněných druhů. Zároveň 86 procent místních dle průzkumů Přátel přírody se stavbou nesouhlasí. Oslovili přitom asi polovinu místních obyvatel.

„Smysl té zprávy je v demoralizování místních obyvatel. Oni dobře vědí, že tyto dokumenty nemají a že se povolovací proces potáhne ještě dlouhé měsíce. Chtějí jen zlomit odpor zdejších lidí tvrzením, že už se s tím vším nedá nic dělat,“ dodal Páleník.

Celý areál je ale podle mluvčí společnosti Terezy Konečné projektován tak, aby bylo při výstavbě využito nejnovějších technologických postupů. „Též materiálů, jež splňují nejpřísnější standardy a jsou šetrné k životnímu prostředí,“ uvedla Konečná.

Haly, jež u Žďárku mají vyrůst, budou podle CPI vhodné jen pro skladování, logistickou činnost a lehkou výrobu. CPI plánuje, že by nové centrum mohlo poskytnout práci až 3 300 zaměstnanců. Společnost CPI zároveň počítá se strategickou polohou lokality přímo u sjezdu z dálnice D8, jen 16 kilometrů od hraničního přechodu se sousední Německou republikou.

CPI Park Žďárek je prvním z logistických projektů společnosti CPI Group. Partnery společnosti se nedávno staly investorské klany Charbitů a Jooryů z Velké Británie. Ambicí CPI Group je promítnout česko-britské spojení i do projektu CPI Park Žďárek a stát se důležitým hráčem v hospodářském oživení Ústeckého kraje.

Za likvidaci krajiny CPI slibuje jisté benefity okolním obcím. Třeba pomoc při přípravě jejich projektů s využitím čerpání dotací z evropských fondů a další.

„Jako vlastník parku se bude naše společnost další desetiletí více či méně spolupodílet na rozvoji celého regionu. Proto se chceme stát opravdu dobrým sousedem,“ dodal Křivan.