Nevědí totiž, které zahrádky zmizí a které zůstanou. Obvodní radnice na Severní Terase totiž připravuje prodej zahrádek. To se samozřejmě zahrádkářům z údolí vůbec nelíbí. Podle radnice je ale všechno úplně jinak.

Prvotní šeptanda mezi zdejšími zahrádkáři hovořila o rozparcelování. Radnice prý chce zahrádky přeměnit na stavební pozemky. Ty budou vzhledem k blízkosti atraktivního Bertina údolí velmi lukrativní. Mezi zahrádkáři se proto rozšířila panika.

Město jim totiž v minulosti slíbilo, že se tyto zahrádky stanou součástí centrálního lesoparku a měly zůstat zachovány ve stávající podobě.
„Spoléhali jsme na to, co nám město v osobě pana primátora Gandaloviče garantovalo,“ uvedla Jana Matouchová, která zde má zahradu.

„Zahrádky prý nebudou vymístěny, ale zůstanou na dožití a smlouvy pak už nebudou obnoveny. Fakt je, že v rámci veřejného zájmu nás mohou vypovědět do 30 dnů. Z toho máme nejvíc strach, protože tomu nerozumíme,“ dodala Matouchová s tím, že kvůli této smluvní podmínce v kolonii panuje nejistota.

Že se určitá část zahrádek v obvodu bude prodávat, potvrdila i radnice na Severní Terase. Týká se to ovšem jen zahrádek v lokalitě V Rokli. „Budou se prodávat. Ale zatím je vše ve stádiu plánování. Záměr proto ještě nebyl vyvěšen. Proto k tomu nemohu zatím ani říci nic bližšího,“ uvedl vedoucí Roman Štajner z odboru správy majetku obvodní radnice na Severní Terase.

To potvrdil i starosta obvodu Leo Dittrich. „Už jsem se s tou fámou také setkal. Výpovědi dostali pouze zahrádkáři V Rokli. Co se týká zahrádek v Bertině údolí, tam nic takového neplánujeme. Zde má vzniknout lesopark a jakékoliv parcelování by bylo v rozporu s územním plánem,“ uvedl Dittrich. Zároveň vysvětlil, že soukromé pozemky okolo lesoparku by mohly obvodu způsobit jen potíže.

Dle platného územního plánu v lokalitě Centrální park mají zůstat zachovány jednak rodinné domky, jež už stojí. Stávající zahrádky také nemají být rušeny. Naopak, je zde napsáno, že na tomto území mají být dále rozšiřovány. Plán dále řeší možnosti pěší dopravy do parku, zejména ve vazbě na Mariánský vrch, Bertino údolí a zoologickou zahradu.