Firma totiž zatím marně hledá generálního dodavatele stavby. Místo zrušeného parkoviště v centru krajské metropole je tak jen oplocená jáma, na které se zhruba už od počátku června nic neděje.

Stavba u Hraničáře se již nyní minimálně o tři měsíce zpozdila. Dokončena má být přitom do září 2009. „Představy firem, které měly být generální dodavatel stavby, se od našich diametrálně odlišovaly,“ zdůvodnil člen představenstva CPI Josef Štolba.

Podle něj tři měsíce hledali společnost, která bude ochotna splnit jejich finanční požadavky na stavbu komplexu. V něm v budoucnu vyroste mimo jiné hotel s kongresovou částí, restaurací, kavárnou, či administrativní a obytná část. Projektový manažer CPI Philippe Joseph podotkl, že od června upřesňovali i celý projekt a rozpočet.

Společnost tvrdí, že se začne stavět ještě v tomto roce. „Není důvod, abychom nezačli,“ uvedl Joseph. V současné době se prý už dolaďuje vztah s generálním dodavatelem stavby. Jeho jméno CPI odmítá stále sdělit. Znám měl být přitom už na konci dubna.

Náměstek ústeckého primátora Arno Fišera (ČSSD) řekl, že stavba u Hraničáře není první, která má v Ústí menší zpoždění. „Snad to nebude takový problém, že by investor nenašel generálního dodavatele stavby,“ podotkl Fišera.

Ústeckého zastupitele Tomáše Jelínka (SZSP) však postup CPI zaráží. „Nechápu, proč je to tam půl roku oplocené a z jakého důvodu se tam kopalo. Snad dodavatele brzy najdou, aby u Hraničáře nezůstala díra,“ sdělil Jelínek.

Kvůli stavbě komplexu se u Hraničáře zrušilo parkoviště. „Zabral se i chodník a lidé teď nemají kde chodit,“ dodal Jelínek.

Společnost CPI se však zaručila, že po dostavbě vybuduje parkovací dům u hotelu Vladimír. „Brali jsme, že po nějakou dobu bude přístup omezený. V budoucnu však vznikne dvakrát tolik parkovacích míst, než bylo dříve u Hraničáře,“ podotkl náměstek Fišera.

Archeologové na místě budoucího komplexu dokončili průzkum už v dubnu. Tajemník ústeckého muzea Václav Houfek před časem řekl, že zástavba, která na místě stavby společnosti CPI vznikla v druhé polovině 19. století, zničila drtivou většinu památek.

„Proto se našly pouze rozptýlené zlomky keramiky, a to i prehistorické,“ podotkl Houfek. Předměty se založí do sbírek a budou se archivovat. Některé z nich budou vystaveny.

Komplex u Hraničáře bude vytvořen ze dvou objektů – hotelu s kongresovou částí, restaurací a kavárnou. A druhou částí, kde se vybuduje supermarket, administrativní a obytná část.

Mezi objekty a proti kinu Hraničář budou náměstíčka s drobnou zelení. Parkovat by se mělo pod zemí, plánováno je tam 150 míst ke stání. Stavba spolyká zhruba 500 milionů korun.