Dokonce již kvůli tomu vyhlásila veřejnou soutěž na jeho dodavatele. Kamery by pak měly bdít nad těmi nejfrekventovanějšími místy obvodu.
V obvodu je v současné době šest bezpečnostních kamer. Všechny hlídají okolí Matiční ulice, Nového světa a nádraží – sever. „Další kameru bychom chtěli umístit na dům v těsné blízkosti Pivovarské zahrady. Sledovala by park a přilehlé ulice,“ uvedla zdejší starostka Liana Wagnerová.

Podle ní pak budou novými oky kamerového systému střeženy ještě křižovatka ulic Drážďanská a Na Sklípku. Nová kamera bude samozřejmě nainstalována i na budově radnice.

Ta bude mít za úkol ohlídat park, který před krátkou dobou prošel kompletní rekonstrukcí a okolní ulice. „Obvod dá ze svého rozpočtu na nákup nových kamer 1, 250 tisíc korun, dalších 840 tisíc korun zaplatí formou dotace ministertvo vnitra,“ dodala k tomu Petra Tachecí, jež neštěmický obvod mediálně zastupuje.

Místní radnice má v plánu nakoupit nejen nové kamery, ale zároveň také rozlišovací obrazovky pro městskou policii. „Bez nich by dění, které zachytí kamery, nemohli městští strážníci detailně sledovat,“ vysvětlila starostka Wagnerová.

Obvod chce vybudovat i nové sítě, aby v budoucnu mohl jen dokupovat nové kamery a nemusel řešit, jak se připojit na pult centralizované ochrany. Radnice má na nákup kamer celkem 2 miliony korun. Kolik za ně pořídí kamer už zaleží jen na nabídkách, které se mu v rámci veřejné soutěže sejdou.
Kamerové systémy v poslední době prožívají na Ústecku silný boom. Kromě centra Ústí nad Labem je lze najít i v okolních obcích. Pořídilo si je například letos v únoru město Trmice. Jejich nakoupení ospravedlnilo několik úspěchů při snižování statistik pouliční kriminality.

Dalším místem, kde se objeví, budou například Předlice. Tam je chce zase magistrát umístit v rámci revitalizace a boje proti sociálnímu vyloučení této lokality. Nainstalovat je chce do konce roku i střekovská radnice. „Umístíme je u školy Karla IV., protože si rodiče dětí stěžují, že v parku před ní se pohybují vagabundi z ubytovny v Purkyňově ulici, a daší bude hlídat samotnou ubytovnu,“ uvedl střekovský starosta Vlastimil Žáček s tím, že chtějí také za pomoci kamery odhalit členy dětského gangu, který okolo Purkyňovy ulice a přímo v ní páchá drobnou pouliční kriminalitu.