Krajský úřad Ústeckého kraje totiž zrušil rozhodnutí o umístění stavby, které před časem vydal stavební odbor magistrátu. Vedení města tvrdí, že to není žádný problém a hodlá dál v přípravách stavby pokračovat.

Zájemci o výstavbu hotelu na Větruši měli včera poslední možnost podat svou nabídku na ústecký magistrát. Úředníci z odboru strategického rozvoje ještě dopoledne shodně tvrdili, že se žádný investor radnici neozval. Odpoledne však už tak sdílní nebyli a odmítli sdělil jakékoliv informace.

Primátor Ústí Jan Kubata (ODS) o novém investorovi hotelu na Větruši nevěděl. „Budu to řešit v době, kdy dostanu oficiální informaci, že nabídka nepřišla nebo přišla,“ řekl Kubata. Právě od hotelu na Větruši si vedení města slibuje, že celou lokalitu zatraktivní. Náměstek primátora Jan Řeřicha (ODS) předpokládá, že se postaví za zhruba tři až čtyři roky.

Radnice vyhlásila výběrové řízení už v polovině roku 2006. Tehdy se přihlásila táborská firma Karel Dvořák a společnost Orea Hotels, jež měla být provozovatel hotelu na Větruši. V září 2006 schválili zastupitelé i prodej pozemků v areálu. Ústí od smlouvy odstoupilo po téměř ročních jednáních, nedomluvilo se na podmínkách smlouvy.

Výstavbu lanovky na Větruši naopak zkomplikoval verdikt krajského úřadu. Podle mluvčí Ústeckého kraje Veroniky Kindlové bylo rozhodnutí zrušeno kvůli nevyřešeným majetkoprávním vztahům. „Je to zcela standardní komplikace. Já v tom žádný problém nevidím. Jednání s vlastníky nemovitostí budou probíhat dál,“ zareagoval primátor Kubata. Peníze na výstavbu chce vedení získat z Evropské unie. Využívat lanovku budou moci i handicapovaní turisté.

Některým lidem, kteří bydlí v blízkosti plánované trasy z centra Ústí k výletnímu zámečku Větruše, se však stavba lanovky nelíbí. Stěžují si především na to, že po výstavbě dojde ke snížení cen jejich pozemků či bude omezeno jejich soukromí.

Vedení města zatím nebude vypisovat výběrové řízení na provozovatele restaurace. „Po třech neúspěšných kolech to nepovažujeme za aktuální,“ řekl Kubata s tím, že budou diskutovat o tom, jak dále v rámci Větruše postupovat.

Prioritou je pro radnici dokončení sanace svahu, který se utrhnul loni v létě. Zasanován bude zřejmě do konce letošního roku.